Jõgeval tunnustati edukamaid maksumaksjaid

 

Jõgeva linnavolikogu ja linnavalitsus tunnustasid kultuurikeskuse kammersaalis ettevõtjaid, tänu kelle tööle  laekus kohalikule omavalitsusele kõige rohkem üksikisiku tulumaksu, ja firmasid, kes on loonud kahe-kolme tegutsemisaasta jooksul kõige rohkem uusi töökohti.

Kõige rohkem üksikisiku tulumaksu linnakassasse maksnud ettevõtetest pälvis tunnustuse ka freesprussmaju valmistav aktsiaselts Valmeco, mille juhatuse liige Raul Taul kinnitas, et firma eesmärk on senist head taset hoida.

“Kui töö sujub, saame korralikult ka makse maksta. Maksudest laekunud raha kasutab kohalik omavalitsus muu hulgas ka ettevõtluse arenguks vajaliku taristu ja kommunikatsioonide väljaehitamiseks,” rääkis ta. Jõgeva linna edukamate maksumaksjate hulka kuulub ka Jõgeva Majandusühistu, keda selles valdkonnas varemgi esile on tõstetud.

Lähiaastatel töökohtade loomise eest tunnustuse pälvinud põllumajandusmasinate müügi ja hooldamisega tegeleva osaühingu Sike Agri tegevjuhi Tõnu Kelderi sõnul töötab selles firmas praegu seitse inimest. “Kaks töökohta on juurde tulemas: otsime hooldusjuhte ja kandideerijaid ongi vestlusele tulemas. Vastava ala spetsialistidel peab olema piisavalt erialaseid teadmisi ja oskusi, seepärast tuleb neid hoolega valida,” lisas Kelder.

“Väikeste ja keskmiste ettevõtete panus uute töökohtade loomisse vajab senisest rohkem väärtustamist. Kui töötaja saab ettevõtjalt näiteks iga kuu tasuks 500 eurot, siis tervikuna tuleb firmal tema eest kuus välja käia 800 eurot,” nentis tunnustamisel peetud kõnes linnavolikogu esimees Mai Treial.

 “Edukamate ettevõtjate väljaselgitamine ühe või teise majandusnäitaja põhjal on meie linnas pikaajaline traditsioon. Omavalitsus püüab ettevõtjatele toeks olla ka koostööpartnerite leidmisel, kontaktide loomisel ja silmaringi avardamisel,” lausus Jõgeva abilinnapea Aare Olgo.

Maksumaksjatena ja töökohtade loojatena silma paistnud ettevõtjate anti üle tunnustuskirjad ning meened.

  Ettevõtjatega kohtumas ja oma kogemusi jagamas oli pikaajaliste kogemustega ettevõtluskonsultant Aivar Pere, kes teeb nõustamistööd ka koostöös Tartu Teaduspargiga.

“Olen töö tõttu Jõgeva linna ja kogu Jõgevamaa tegevusega hästi kursis ja arvan, et see piirkond paistab ettevõtluse mitmekülgse arengu poolest kogu Eestis silma. Avaliku sektori poolt vajaksid ettevõtjad aga senisest märksa rohkem n-ö bonnetamist ehk  hoolitsevat suhtumist. Seda väljendit kasutatakse sageli Hiiumaal, seal alustasin oma kutsetööd ja praktiseerimist ettevõtjana,” lisas ta.

 

Jõgeva edukamad ettevõtted

Tiitli “Hea maksumaksja 2012” pälvisid

*Jõgeva Majandusühistu

*Valmeco

*Vooremaa Teed

*Softcom

*Nordlanden

*Belander Grupp

*Jõgeva Elamu

*Jõgeva Ehitus

Tiitli “Edukas uus ettevõte” said

*Sike Agri

*Wool & Yarn

*AMU Teenused

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus