Jõgeval tulevad talgud kahes kohas

 

Jõgeva linnas peetakse talguid kahes kohas: korda püütakse teha sotsiaalkeskuse Elukaar ümbrus ja jõeäär ning ühisgümnaasiumi, haigla ja spordikeskuse Virtus vahele jääv ala.

Jõgeva linna talgujuhi Erki Tederi sõnul on talgutele võimalik veel registreerida. Osad õpetajad tulevad kohale oma klassidega.

Kavatseme koristada lahtist olmerämpsu, nii palju kui kätte saab,” rääkis Teder, lisades, et Elukaare köök on lubanud talgulisi ka supiga kostitada.

Jõgeva vallas plaanitakse korrastada Siimusti lauluväljak ja linnamägi, samuti Metsatarekese lastekodu lähedal asuv metsaalune, Jõgeva alevik, Kassinurme-Vaiga maalinn. 

Kohalikud elanikud tulevad appi

Jõgevamaa Teeme Ära talgupäeva koordinaatori, Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse eestvedaja Karina Kaarepere sõnul on enamikus kohtades maakonnas tegemist n-ö külatalgutega, kuhu tulevad enamasti kohalikud elanikud.

Osa inimesi pole end kindlasti registreerinud, kuid tulevad ikka kohale, sellepärast võib maakonna talgute kaarti vaadates jääda tunne, et me ei suuda kavandatut ära teha,” märkis Kaarepere.

Tema sõnul plaanivad suure territooriumi korrastada Jõgeva ja Mustvee linn. Väga suuri töid, mida oleks vaja päevaga ära teha, pole Jõgevamaal plaanitudki. Keegi ei ole võtnud ette näiteks ühe suure maja lammutamist, mis peaks saama päevaga tehtud,” tõi Kaarepere näite.

Kindlasti aga oleks talgulisi vaja veel Kassinurme-Vaiga maalinna,  kus talgute eestvedajaks on metsaselts. Tööd on seal palju ja kui keegi tahab laupäeva kaunis kohas veeta ja ühtlasi ka kasulik olla, võiks mõelda Kassinurme peale.

Samuti oleks töökäsi juurde vaja veel Luua parki ja Maarja-Magdaleena kiriku ümbrust korrastama.

Väga palju on Karina Kaarepere käest küsitud, kas talgutele on rahalist toetust. Kahjuks ei ole muud, kui keegi kannab konkreetsele talguarvele,” rääkis ta. Seni on talgujuhid hakkama saanud. Felixist saab soodustusega talgusuppi osta. 

Pange end kirja

Karina Kaareperel on palve, et kõik talgujuhid võiksid panna kirja kõik, keda juba praegu teatakse talgutele tulevat — oma sõbrad, pereliikmed, oma küla inimesed, naabrid jne. Juba kirja pandud talgulised julgustavad ka teisi talgutele registreeruma. Kui on teada mitmeid talgutele tulevaid inimesi, keda talgujuht ise registreerida ei saa või ei jõua, saab registreerimiseks kasutada e-posti: grupid@teemeara.ee.

iii
Registreeritud töötutele kompenseerib Töötukassa elukohast 0,5-70 km kaugusele talgutele sõidu hinnaga 1,5 krooni kilomeeter. Kompensatsiooni saamiseks on vaja talgulisel kaasa võtta ja lasta talgujuhil ära täita osavõtuleht, mille saab alla laadida www.tootukassa.ee kodulehelt.

Edelaraudteel kehtivad 1. mail talguhinnad – kõik rongipiletid on sellel päeval talgutele sõitjatele pea poole odavamad. Soodustus 50 protsenti kehtib sel päeval kõikides klassides ja kõikides suundades.

Teeme Ära talgupäevale registreerimine läheb üle riigi tõusvas tempos 1. mail toimuvale pea 900 erinevale talgule on ennast kirja pannud üle 8800 eestimaalase. 

Lõviosa ees ootavatest talgutest toimub Harjumaal – seal on tänaseks registreeritud 183 talgukohta, kuhu oodatakse appi kokku üle 8000 kätepaari. Harjumaale järgneb Pärnumaa 84 talgukohaga, kuid palju ei jää maha ka Lääne-Virumaa, Saaremaa ja Tartumaa, kus kõikjal üle 70 töö ja toimetamise 1. maiks abilisi ootavad.

Talgutele registreerumine kulgeb senini kõige kiiremini Pärnumaal ja Ida-Virumaal, kus täidetud juba rohkem kui kolmandik vabadest kohtadest. Kõige rahulikumalt kulgevad asjad aga Raplamaal.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus