Jõgeval tulevad Järvenpää linna päevad

Kahe päeva jooksul esinevad kultuurikeskuse ees ja messitelgis külaliste akordionistid, võimlejad ja tantsijad, samuti rokkbänd Jerkstars.
Huvilised saavad külastada ka raamatu- ja kunstinäitust Jõgeva linnaraamatukogus ja kunstinäitust kultuurikeskuse kammersaalis.
“Kultuuripäevadele on sissepääs mitte ainult tasuta, vaid kõik on väga teretulnud,samuti on kõik oodatud Kesk-Eesti messile, ” ütles maavanema nõunik Vahur Kukk.
Hommikusel tervisekõnnil, kust kõik on oodatud osa võtma, osaleb arvukalt  külalisi Järvenpäält, kusjuures mõned spordihuvilised soomalsed tulevad Jõgevale ainult tervisekäimisele. Tervisekäimisel osaleb ka tosin Jõgeva maavalitsuse töötajat, samuti väliskülalised Soomest, Rootsist, T?ehhist, Poolast  ja mujaltki.
Maavanema nõuniku sõnul pannakse kunstinäitusele üles kokku nelja kunstniku, ühe skulptori, kahe maalikunstniku ning ühe instalatsioone valmistava kunstiinimese tööd. Kukk ütles, et maale saab ka kohapealt osta ning näitus jääb avatuks vähemalt kaheks nädalaks. Jõgeva linnaraamatukogust öeldi, et raamatutest tulevad eksponeerimisele Eesti kirjanike teosed, mis on tõlgitud ka soome keelde, samuti saavad huvilised vaadata Soome ja Eesti lasteraamatutega.
Kuke sõnul on Jõgevale saabuvad Järvenpää võimlejad on akrobaadid, tantsutrupp esitab  aga  mitteklassikalisi  tantse. “Rokkansambli Jerkstars esinemine peaks rõõmustama eelkõige nooremat publikut,” ütles Kukk.
Pikemalt loe neljapäevasest Vooremaast.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus