Jõgeval toimusid maakonna suvemängud

Ürituse korraldajaks oli Jõgeva linn koos sihtasutusega Jõgeva Sport. Kergejõustikus võisteldi kuuel erineval alal, sealhulgas teatejooksudes. Kõige edukamaks omavalitsuseks kujunes kergejõustikus Jõgeva linn, kes seljatas teisele kohale tulnud Põltsamaa linna. Jõgevamaa spordiliidu Kalju esimehe Uno Valdmetsa sõnul väärib eriti esile tõstmist Põltsamaa noormehe Elmo Krummi joostud 100 meetri aeg 10,9 sekundit, kuna alla 11 sekundi pole siinmail pikka aega keegi sadat meetrit suutnud joosta.

Hästi populaarne ala oli loomulikult jalgpall, kus Jõgeva vald saavutas Põltsamaa ja Jõgeva linna ees esikoha. Toimusid ka tänavakorvpalli võistlused, milles meeste arvestuses oli edukaimaks Torma vald ja naiste arvestuses Jõgeva linn. Võrkpallivõistluse võitis meestest Põltsamaa linn ja naistest tasavägises konkurentsis Mustvee linn.

Jalgrattasõidus osales ka jalgrattaspordiga tihedalt seotud perekond Raudsepp. Pere noorem poeg Tarmo treenib ja võistleb eliit-amatööride sarjas Prantsusmaal, kuid Jõgeval võitis üllatuslikult teda vanem vend Priit. Poiste ema Marje võttis kindla võidu naistearvestuses.

Jõumehe kolmevõistluses tegi ilma jälle perekond Poll: isa Raimond Poll pidi alla vanduma poeg Rainole ja leppima teise kohaga. Petankis oli parim Tabivere võistkond, kes jättis selja taha Põltsamaa linna ja Jõgeva valla.

Võistlusest võtsid osa ka omavalitsuste praegused ja endised juhid, nagu näiteks Jõgeva vallavolikogu esndine esimees ja praegune Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Mustvee linnapea Mati Kepp ning Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Üldarvestuses võitis suvemängud napilt Tabivere vald, edestades poole punktiga Põltsamaa linna. Karikas anti ka väikseimale osalenud omavalitsusele, kelleks antud juhul oli 1700 elanikuga Mustvee linn.

Peakohtunik Hanno Kolli  sõnul sujusid võistlused plaanipäraselt. Spordiliidu Kalju esimees Uno Valdmets sõnas, et võistlejad jäid mängude korraldusega rahule, seda enam, et võistelda saadi uuel kergejõustikustaadionil.

?Ega selline üritus kindlasti ilma neljateistkümnendata jää,? lisas Valdmets.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus