Jõgeval toimub rahvusvaheline kabeturniir

Jõgeva Kabeklubi korraldab 27.-30. juulini rahvusvahelise turniiri 64-ruudulises kabes. Turniiri eesmärgiks on Jõgevamaa ja Eesti kabetajatele võistlemisvõimaluste pakkumise kõrval ka sidemete tihendamine naaberriikide kabetajatega.

64-ruudulise kabe harrastajate arv on enamikus Ida-Euroopa riikides suurem 100-ruudulise kabega tegelejate arvust, kuid omavahelised võistlussuhted on jäänud väheseks. Eesti suhted on viimastel aastatel piirdunud Saaremaa kapa turniiriga, mis tänavu toimub 23.-25. juulini, ning  Palamuse turniiriga, kus on kaasa mänginud Leedu sõprusomavalitsuse kabetajad. Jõgeva turniiril ongi pikemas plaanis koos Saaremaa turniiriga luua kompleksne võistlemisvõimalus Eestis ja lähitulevikus ka  MK-etapi läbiviimine. Ülemaailmses Kabeföderatsioonis tegeleb 64-r. kabega eraldi sektsioon, kus juhtpositsioonil on Venemaa. Tiitlivõistluste läbiviimise kõrval algatas 64-r. kabe sektsioon ka kuueetapilise Maailma Karika, mis otsib läbiviimisel laienemisvõimalusi väljapoole Venemaa piire, esialgu on jõutud Bulgaariasse.

Jõgeval toimub eraldi turniir naistele ja meestele, mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis mikromatšidena, kahepartiiline mikromatš kestab 4-5 tundi. Võistluspaigaks on traditsiooniliselt spordihoone Virtus, turniir avatakse 27. juulil kell 11. Voorude algusajad on 27. juulil kell 12 ja 16.30, 28. juulil kell 9.30 ja 15, 29. juulil kell 10 ja 15 ning 30. juulil kell 9.

28. juulil kell 19 toimub välkturniir.

Turniiril osalevad Eesti paremate — suurmeister Arno Uutma, meistrite Arvo Risti ja Andrus Tulli — kõrval ka Venemaa meister Andrei Naprejenkov, lätlannad Antra Valnere ja Julia Agapova ning mitmed teised. Kaasa löövad Jõgeva Kabeklubi mängijad eesotsas liidrite Marika Azojani ja Uno Plakiga, tõenäoliselt osaleb ka noorte MM-iks valmistuv Jakko Koort.

Turniiri korraldamine on Jõgeva Kabeklubile tõsine katsumus. Turniir jäi ilma toetusest Eesti Kultuurikapitalilt ning vajaks omavahendite kõrval ka sponsorabi. Oleme pöördunud palvega ka mitmete Jõgevamaa firmade poole ning loodame nende toetusele.

Teave turniiri kohta on aktuaalselt jälgitav Jõgeva Kabeklubi kodulehel www.jogevakabeklubi.ee.

 

 

ÜLAR POOM

Jõgeva Kabeklubist

 

blog comments powered by Disqus