Jõgeval toimub eelprofessionaalse kunsti festival

Eelprofessionaalse kunsti festivali ehk EPKF 2007 korraldajaks on Jõgeva kunstikooli õpetajad, õpilased ja vilistlased ning üritus on suunatud kunstikoolide õpilastele ja lastevanematele üle kogu Eesti.

Festival, mis toimub juba viiendat korda, algab rongkäiguga ning ametlik avamine toimub spordikeskuses Virtus, mis on ka kunstikooli koduks. Reedel on tutvumiste ja performance?ite päev, millest võivad osa saada ka linnaelanikud. Laupäeval tegutsevad workshop?id ehk töötoad, kus enamasti tehakse mitte millestki midagi ehk kus prahist saab kunst.

Festivali projektijuhi Anne Nurmiku sõnul võiks linnarahvas eneseharimise mõttes kogu üritusest osa saada. Laupäeva õhtupoole toimuvad näiteks kostüümivõistlus ja moeshow ning pärast seda õpilastööde oksjon. Hinnad algavad töödel viiest kroonist ja iga kool saab oksjonile panna ühe töö. Päev lõpetatakse autasustamisega ja õhtul esineb noortebänd T.I.C ning ansambel KOGNITO.  Pühapäeval võetakse maha näitused, pakitakse asjad ning asutakse koduteele.

Kuna tegemist on juubeliüritusega, siis tõotab see tulla varasematest suurejoonelisem ning kindlasti ka mahukam.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus