Jõgeval süüdati neljas advendiküünal ja söödi rosinasuppi

Pühapäeval Jõgeva kultuurikeskuse ees peetud pidulikul tseremoonial süütasid neljanda advendiküünla Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgeva  Baptistikoguduse pastor Margus Kask.

Kui tänavune viimane advendiküünal süüdatud, said  soovijad kaasa sealt võetud leegi. Seejärel kutsus maavanem kõiki ühisesse ringi, et soovida mõtetes head oma kaasteelistele ning üheskoos korrata ridu Anna Haava luuletusest.

“Ma olen käinud kõikidel advendiküünalde süütamistel ja küünlavalgus meeldib mulle väga,” ütles algkoolilaps Kristi Tõnissoo. “Ma pole just sagedane kirikus käija, kuid pastor Margus Kase jutt läks tõesti südamesse ja ma mõtlen sellele veel kaua,” tunnistas Heino Poom.

“Ilusad tavad aitavad pimedal ajal inimestele rõõmu valmistada, rahu ja kindlustunnet sisendada,” tõdes Jõgeva linnavolikogu liige Ants Prii.

“Väga tänuväärne, et selle advendiküünla süütamist kutsuti muusikaliselt sisustama Jõgeva Kammerkoor. Meie hääled pidasid vastu ka külma ilmaga väljas lauldes. Külmalinnas Jõgeval peabki külm olema ning juttudesse ülemaailmsest kliima soojenemisest võib suhtuda ka teatava huumoriga,” lausus kammerkoori laulja Jaan Järv.

Kultuurikeskuses pakuti küünlasüütamisele  tulnutele  piparkooke ja rosinasuppi, mille oli valmistanud kokk Virge Mitt.

“Rosinasupp oli suurepärane ja tegelikult meeldib mulle väga  ka küüslaugusupp. Mõlemad supid on siinkandis  tuntuks ja populaarseks saanud,” märkis pensionär Reet Sirel.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus