Jõgeval startinud naistejalka treening tõi kokku paarkümmend huvilist

Veebruari eelviimasel nädalal kogunesid 13 jalgpallihuvilist naist ja neidu, et maha pidada esimene treening. Seda juhendab Pärnust Jõgevale elama kolinud Taavi Tamm, kellel on kogemustepagas nii treeneri kui ka mängijana.


Vaid paar nädalat Jõgeval elanud Taavi on siin oldud nädalatega käivitanud Jõgeva FC Wolvesi jalgpalliklubi juures naiste ja neidude jalgpallitreeningu, kus teisipäevasel osales juba paarkümmend osavõtjat.
„Paljud, kellele räägin, et tulin siia Pärnust, mõtlevad, et miks. Olen Pärnus 29 aastat elanud, kuid meie perele meeldis mõte kasvatada last pigem väikeses linnas. Minu elukaaslase vanemad, õde ja vend elavad siin ning meile tundus see hea mõte. Kõik on käe-jala juures ja Tartu on lähedal. Usun, et ei tunne millestki puudust,“ ütles Taavi kindlalt.

Kogemused treenerina olemas

Kolm aastat tagasi veel suvepealinnas Pärnus treeneritööd alustanud Taavi treenis Pärnu jalgpalliklubis tüdrukuid U13–U15 vanusegrupis, peale selle õpetas ta 6–8aastaseid vutihuvilisi lapsi.
„Olin seal poolteist aastat. Eelmisel aastal olin Pärnu Poseidoni meeskonna treener teises liigas. Seega treenerikogemust mul mingil määral on,“ nentis Taavi usutluses Vooremaale.
Wolvesi klubi Jõgeval valis ta suuresti just nende ühtehoidmise pärast.
„Mulle meeldib selle klubi tahe tegutseda jalgpallielu rütmis. Neil oli eelmine aasta kokku neli meeskonda, mis tähendab, nemad on ühed, kes kannavad hoolt, et jalgpall oleks paljudele kättesaadav. Lisaks tuli nüüd juurde naiste võistkond,“ kiitis värskelt Jõgevale kolinud Taavi oma valikut.
Kui praegu tehakse veel treeninguid saalis, siis juba kevade lõpupoole soovitakse pallida ikkagi õues.
„Kervin Kull tegi ka Tartus ühe grupi. Meil on mõte, et juba eeloleval suvel hakata mängima naiste rahvaliigat. Mõtlesime, et kui saame võistkonna kokku ja leidub huvilisi, kes on nõus võistlustele minema, siis mais või juunis alustame rahvaliigas pallimist,“ avaldas Tamm oma ja klubi edasisi plaane.

Alustada pole kunagi hilja

Põhjusi, miks ka õrnema soo esindajad võiks julgelt jalgpalli poole vaadata, on Taavi sõnul palju.
„Saab trenni teha, suhelda ja kui mõnel tüdrukul on jalgpallipisik küljes, kulgeb mäng lihtsalt. Trenn on lõbus ja tekib ühtekuuluvustunne.“
Seega – kes veel mõtleb, kas treeningule minna või mitte, siis Taavi julgustab kõiki proovima. Olenemata vanusest, senisest kokkupuutest jalgpalliga või treenituse astmest.
„Alati saab meiega liituda. Jätkame samas vaimus ja kui tulevikus on Jõgeval või selle lähiümbruses huvi, siis usun, et klubi ei ole vastu, et moodustada uusi treeninggruppe noortest vanemateni välja. Võtke julgelt klubiga ühendust, kirjutades Facebooki Jõgeva Wolvesi klubile või helistades klubi juhile Kervin Kullile 5909 4722,“ lubas Tamm.
Nii võib üksi või sõbrannaga julgelt treeningriided selga panna ja teisipäeviti sammud Virtusesse seada. Hind on taskukohane ning uusi tutvusi ja sporti lubatakse kuhjaga.
„Ma usun, et Jõgeval saab edukalt tuua naiste jalgpalli Eesti jalgpallikaardile,“ ütles treener Tamm.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus