Jõgeval sai tutvuda mitut sorti lumepuhuritega

Jõgevamaal on endiselt perspektiivis lumepuhurite muretsemine mitmetesse piirkondadesse.

Aktsiaselts A. Tammel ja osaühing Same korraldasid maakonna  omavalitsuste ja Jõgeva maavalitsuse töötajatele lumepuhurite presentatsiooni. Kokkusaamise eesmärgiks oli tutvuda puhurite tööomadustega ja arutada võimalust ja otstarbekust nende masinate ostmiseks Jõgevamaa mitmetesse piirkondadesse.

Presentatsioonil osalejad tutvusid kahe lumepuhuriga, mille AS A. Tammel oli ostnud Tabiveres tegutsevalt  Same OÜ-lt. “Pakume  lumepuhureid Eesti turul juba viisteist aastat. Varem ostsime neid Norrast. Et aga Eestis on pikaajaliste kogemustega ja kvaliteetseid lumepuhureid tootev osaühing Same, teeme nüüd koostööd ennekõike selle ettevõttega,” ütles AS A. Tammel nõukogu esimees Arvi Tammel.

Same tegevjuht Tarmo Tein rääkis, et ettevõte valmistab lumepuhureid 1996. aastast.

“Tutvustasime täna kaht puhurit, millest üks kõige suurem ja teine väikseim. Nende puhuritega saab korralikult hooldada tänavaid, teid ja parke, teisaldada lund. Lumepuhurid sobivad töötamiseks nii maal kui ka linnas. Linnas tuleb vaid ettevaatlik olla, et inimesed viga ei saaks ega hooneid ei lõhutaks. Lumepuhurid on kas järelveetavad või eeslükatavad.”

Torma abivallavanemale Tõnu Uunale jäi  lumepuhurite esitlusest asjalik mulje.

“Taoliste puhuritega oleks hea lahti lükata valla tänavaid, kus on kitsas ja pole lund kuhugi panna,” ütles ta.

Maavanem Vikor Svjatõšev avaldas arvamust, et tasuks endiselt kaaluda mõtet muretseda lumepuhurid kolme Jõgevamaa piirkonda ja otsida nende ostmiseks võimalusi  projektide kaudu.

“Lumepuhureid ei pruugigi igal aastal vaja minna, kuid need  on igal juhul ilmastikukapriisidega toime saamiseks  vajalikud,” ütles ta. “Kui on kirjutatud sisukas ja põhjendatud projekt, võib puhurite ostmiseks raha saada ka Euroopa Liidu fondidest,” ütles maavalitsuse arendus- ja planeeringuosakonna arendusnõunik, Jõgeva vallavolikogu liige Vahur Kukk.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus