Jõgeval saadeti laat laiali

Jõgeva kultuurikeskuse ees toimuv igakuine laat, mida tavaliselt peetakse kuu teisel reedel, lõpetas eile, tunnike pärast avamist, tegevuse.


Gerli Sillaste, kes FIEna laatasid korraldab, oli jahmunud. „Muidugi tuli see üllatusena ja võttis täiesti tummaks,“ ütles ta Vooremaale. „Suhtlesin eile (neljapäeval – toim) terviseametiga, nad ei näinud mingit probleemi. See on küll avalik üritus, aga siin vabas õhus ei ole laadaplatsil kunagi korraga isegi 100 inimest.
„Hommikul helistati omavalitsusest kella 9 ajal ja kästi kõik ära lõpetada. Müüjatel olid letid juba üles pandud. Laat algas ju kell 9! Väga segadust tekitav olukord. Kurb, et selline asi nii äkki tuli. Me kõik saame siin suure kahju. Müüjatel on palju kaupa, ma ei tea, mida nad nüüd sellega peale hakkavad. Nad ei saa seda enam kuhugi müüma minna, kui kõik on keelatud. Vaatame ja ootame, mis edasi saab. Praegu on müüjad pahased ja ostjad pahased,“ oli Sillaste nõutu.
Valla väärteomenetleja Ivo Ploom käis kella 10 paiku leti juurest leti juurde ja tuletas meelde, et kauplemine tuleb lõpetada. „See on vabariigi valitsuse korraldus,“ viitas ta Eestis väljakuulutatud eriolukorrale. Küsimusele, kas äkki poleks pidanud müüjatel üldse laskma lette üles panna, vastas Ploom: „Seda on juba mitu korda kuulutatud, eile õhtul, täna on hommikust saati räägitud. Inimene sõidab siia, autos raadio mängib, ikka kuuleb ju! Ei saa olla, et niisugune info inimesteni ei jõua. Kohalik omavalitsus peab järgima vabariigi valitsuse korraldust, et sellised suured avalikud üritused ei tohi toimuda,“ ütles Ploom.
„Sõitsin hommikul, kuulasin raadiot, mitte poole sõnagagi ei öeldud, et laadad ei võiks toimuda. Kas meie kui väikeettevõtjad ei tohi maikuuni üldse tööd teha? See on meie ainuke sissetulek,“ oli liha ja vorstidega kaubelnud Mari Köök Leelo osaühingust kuri.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus