Jõgeval registreerus selgeks grupijuhiks paarsada inimest

Üleeile oli kõigil soovijatel võimalik end Jõgeva kultuurikeskuse ees kampaania “Selge grupijuht 2010” raames kirja panna ja kinnitada oma allkirjaga, et on sel jaanipäeval oma sõpradele-tuttavatele kaineks autojuhiks.

Juba neljateistkümnendat aastat järjest korraldab Kuku raadio Selge grupijuhi kampaaniat, kutsudes üles olema jaanipäeval oma sõpradele-tuttavatele kaineks autojuhiks ning jälgima, et ka mõni teine alkoholi tarbinud isik uljas meeleolus rooli ei istuks.

Kui möödunud aastatel on kampaaniat korraldatud üheksas linnas, siis sel korral käib kampaaniaauto läbi kümme linna nimistusse lisandus Rakvere.

Juba internetis registreerunute arvu põhjal võis prognoosida, et sel aastal lööb kampaanias kaasa rohkem inimesi kui möödunud aastal, nimelt oli end veebis kaineks autojuhiks määranud juba pea tuhat inimest. Mullu oli veebis registreerunuid 735.

Ka Jõgeval oli sel aastal mullusest rohkem registreerunuid. Möödunud aastal pani oma nime kirja 168 soovijat ja see arv ületati sel korral juba pärast kolme tundi. Enne kella nelja pärastlõunal oli end Jõgeva kultuurikeskuse ees seisvas bussis kirja pannud 180 inimest.

Paljud neist olid ka varem kampaanias osalenud. Pärast kella kolme endale selge grupijuhi tunnistust hankima tulnud Krista on olnud jaanipäeval kaine grupijuht juba kolm aastat ehk senikaua, kuni tal on olnud autojuhiload. Enda sõnu pole tal siiamaani tulnud kiusatust jaanipäeval vägijooke pruukida. Ka kampaania käigus antud alkoholivaba õlle Baltika 0 lubas Krista hoida jaanipäevaks. Esmakordselt kaineks grupijuhiks registreerunud Anneli Peterson oli registreerimisele tulnud väikelapsega, kes on osalt ka põhjus, miks Anneli vabatahtlikult grupijuhikampaanias osaleb. “Kuna ma nagunii  alkoholi praegu ei tarbi ja sõita on vaja, siis panen ka ennast kampaanias kirja,” selgitas noor naine.

Selgeks grupijuhiks saab täna registreerida Viljandis ja homme Tallinnas. Eelmisel aastal oli kampaanias registreerunuid 2260 ning sel aastal ületatakse see arv tõenäoliselt paarisaja võrra.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus