Jõgeval registreeritakse abielu uues saalis

“Kuigi enamik noorpaare soovivad registreerida oma abielu väikselt ja vaikselt – muusikata, tseremooniata ja külalisteta – juhtus õige sageli, et ootamatult tahtis abielu sõlmimise juures olla üsna palju külalisi. Pidime leidma lahenduse, ja maavanem Aivar Kokk leidiski võimaluse kasutada registreerimistseremooniate läbiviimiseks maja ilusat kaminasaali,” selgitas maavalitsuse rahvastikutoimingute talituse juhataja kohusetäitja Hilja Kivimets. Senini mahtus talituse kabinetti vaevalt kümme inimest ja sedagi juhul, kui ametniku töölaud tõsteti selleks ajaks teise ruumi. Üle veerand sajandi pereasutuses töötanud ametniku sõnul on aga noorpaare, kes küll kinnitavad, et külalisi ei tule ja seetõttu ei soovi ka registreerimistseremooniat ega Jõgeva kultuurikeskuse või Kuremaa lossi peegelsaali selleks kasutada. Pulmapäeval seisab aga maavalitsuse koridoris oma kuuskümmend inimest, kes tahavad sugulase või sõbra peresündmusest osa saada. Ja oh seda pahameelt, mille ametnik peab siis vastu võtma.

Nüüd mahub abielude registreerimistseremooniateks kohaldatud kaminasaali kuni poolsada külalist. Ruumi kaunistab põltsamaalase Katre Arula lapitehnikas vaip, mille kujunduselementideks on maakonna kaart, logo ja Jõgevamaa tunnuslause “Kuninglik väärikus, Kalevipoja jõud”.

Enne jaanipäeva abiellunud Valdur Vohla ja Natalja Kubenko olid esimesed, kelle abiellumistseremoonia viidi läbi uues saalis.

Tänavu on Jõgeva pereasutuses sõlmitud kakskümmend abielu.

RAIT RANDVERE

blog comments powered by Disqus