Jõgeval räägiti võimalustest riiki rikkamaks muuta

Neljapäeval riigikogu Keskerakonna fraktsiooni visiidi raames toimunud rahvakohtumisel Jõgeva restoranis Kosmos rääkisid poliitikud võimalusest saada vajalikku raha pensionide tõstmiseks ja teistegi eesmärkide elluviimiseks.


Kohtumisel Jõgeval osalesid riigikogu keskerakondlastest väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa, Marek Jürgenson põhisseaduskomisjonist, Andrei Korobeinik õiguskomisjonist,  Natalia Malleus rahanduskomisjonist, keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar ning Marika Tuus-Laul sotsiaalkomisjonist.

Tuus-Laul andis ülevaate, miks ja kuidas sündis võimuliit Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa vahel.

Mõttevahetusel räägiti põhjalikult pensionide suurenemisest. „Tänased pensionid pole piisavad, aga tuleb mõelda, kust selleks raha võtta. Peaksime üle vaatama, millise ettevõtlusega me täna Eestis tegeleme. Näiteks kaaluma, kas metsa välja vedada või teha puidust kunstnikerdustega kappe ja neid turustada. Üks toode, mida nõutakse, on akud, mille tootmiseks on vaja tervet hulka muldmetalle. Vajalikud rafineerimistehased on Sillamäel olemas,” arvas Erki Savisaar.

Enn Eesmaa sõnul on Eestile oluline sissetulekuallikas turism. „Kui Eesti vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas Kuveiti, kuulusin ka mina delegatsiooni. Sellel maal oli ainuüksi varjus 40 kraadi sooja. Meie president kinkis võõrustajatele paar talvepilti, ühel neist olid lagedal väljal hirved. Šeikidel tekkis sellest emotsioonist hea tuttav tunne, nende silmad lõid särama. Põhjamaana võime huvi pakkuda mitmetele lõunapoolsete maade elanikele. Eesti väärtuseks on ka see, et siin võid olla üksinda nii, et kilomeetrite raadiuses pole sinu ümber ainsatki inimest. Hiinas on aga tunne, et sind ümbritseb alati pool miljonit inimest,” rääkis Eesmaa.

Temalt paluti kommentaari ka siseministri ja EKRE esimehe Mart Helme seisukohale, et lisaks NATO-le võiks Eesti kaitsepoliitikas olla ka variant B. Märgiti, et NATO praegusesse olukorda on kriitiliselt suhtunud ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

„Kui midagi välja öelda, peame mõtleme sellele, missugune ja kui suur riik me oleme. Eesti on kaitstud tänu sellele, et oleme NATO-s,” ütles riigikogu väliskomisjoni esimees.

Marika Tuus-Laul rääkis võimalikest variantidest apteegireformi osas. Jõgeva haigla juhataja ja Jõgeva vallavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Peep Põdder avaldas arvamust, et apteegid, mille omanikud on proviisorid, võiksid omavahel ettevõtlusketi moodustada.

„Jõgevamaa oli esimene maakond, mida tänavu märtsis valitud riigikogu Keskerakonna fraktsioon külastas. Ettepaneku selleks tegi Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimees Andres Vään, kui osalesin Põltsamaal ettevõtjate liidu koosolekul,” ütles fraktsiooni esimees  Kersti Sarapuu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus