Jõgeval püüab padjalahing taas rekordit

Juba 25. märtsil kogunevad Jõgeva linna staadionile inimesed üle kogu Eesti, sest teist aastat järjest proovitakse lüüa rekordit padjasõjas, teatasid korraldajad.

Esimene katse möödus edukalt

Maailma Suurima Padjalahingu korralduse taga seisavad noored, kellest mitmed on pärit Jõgevamaalt, aga abikäe on ulatunud aktivistid üle kogu Eesti. Sündmus toimus esimest korda möödunud aasta märtsikuus ning padjalahingu idee on pärit siitsamast Jõgevalt, tänavatantsupioneerilt Joel Juhtilt.

Eelmisel aastal tuli kokku osalejaid küll alla 1000, kuid see ei heiduta kedagi ning rekordikatse on sel aastal kasvanud hoopis suuremaks. Esmakordselt on kaastud ka organisatsioonid ja ühised kollektiivid, kes võivad astuda võistlusesse oma viieliikmelise tiimiga. “See on suurepärane võimalus näiteks ühisele töökollektiivile, et veeta koos mõnusalt aega ja teha midagi tavapäratut,” rääkis sündmuse eestvedaja Lenel Karu. Ta rõhutas, et tegemist ei pea olema üksnes töötajatega, vaid osalema saab tulla näiteks huviring, selts või isegi linnavalitsus ise. Jõgeva linnale on sündmus üks aasta suurimaid, mis toob siia uusi külastajaid.Korraldajate sõnul ongi üks eesmärk tõsta teadlikust Eesti väikelinnadest ning näidata, et suursündmused ei pea toimuma üksnes Tallinnas, Tartus või Pärnus. Jõgeva Linnavalitsus tunnustas padjalahingut 23. veebruaril ka möödunud aasta eripreemiaga ning kinkis omalt poolt korraldajatele kaks patja, mis saavad olema esindatud ka 25. märtsi lahingus.

Lihtsad ja lõbusad võistlused

Kui 25. märtsi keskpäev kätte jõuab, ei oota ees üksnes üksteise patjadega pildumine, vaid programmis leidub veel üllatusi. Esmalt tervitatakse kõiki kohalolijad ühiste soojendusmängude ja tegevustega ning kui padjalahingu osa on läbi, algavad tiimivõistlused, mida on pealtvaatajatel huvitav jälgida. Võistlema asuvad 15liikmelised Eesti koolitiimid ning 5liikmelised organisatsioonide tiimid. Eelkõige on see hea võimalus meeskondadel midagi uut ja põnevat koos teha ning lõbusate võistlustega rahvale rõõmu valmistada. Teatevõistlused on seotud patjade kasutamisega ja ei ole seotud üksnes kiirusega, vaid ka nutikusega. Korraldajad rõhutavad, et tegelikult on välja pandud ka eripreemia parima kostüümi eest, seega on kõik tiiimid oodatud ühtses silmapaistvas riietuses osalema. Auhinnafondist jagavad meeneid Eesti tuntud ettevõtted. Sealhulgas on lootust võita endale jäätisekast Premialt, head ja paremat Balsnackilt ja Felixilt, huvitavaid elamusi Pärnu ja Tartu põgenemistubades ning Megazone’i lasermängu külastusi. Meeneid jagub veel, seega on, mille nimel pingutada.

Mõnus laupäev värskes õhus

Kui pole tuju patjadega lahingusse astuda või tiimivõistluses osaleda, siis võib tulla ka kohale sündmust vaatama ning kaasa elama. Iga osaleja loeb ja aitab kaasa rekordikatse püstitamisele. Patjade lennutamist saab nautida hea muusika saatel ning ühtlasi on sündmus hea võimalus uute sõprade leidmiseks ja jutu puhumiseks. Korraldajate sõnul pole tähtis, milline on ilm, sest padjalahing toimub iga ilmaga. Noored loodavad, et Jõgevamaa kohalikud on kohal kogu perega, sest just sellist toetust ja abi on sündmusel igati vaja.

LENEL KARU, JJ Street

blog comments powered by Disqus