Jõgeval propageeritakse tervisesporti

Alustuseks tegeldi tervisevõimlemisega, mida juhendas Jõgeva vallavalitsuse haridus- ja kultuuritöö peaspetsialist Marika Prave. Iga harjutuse juurde rääkis juhendaja, mille jaoks vastav harjutus kasulik on. Pärast pooletunnist võimlemist venitati veel lihaseid ja valmistuti kepikõnniks. Eelmisel tervisespordipäeval tehti, muuseas, soojenduseks tai-chi`d, mis – vastupidiselt paljude arvamusele – pole mitte vägivallaga seotud võitluskunst, vaid vägivallatust propageeriv idamaisest võitluskunstist välja kasvanud võimlemisstiil.

Juulikuu spordipäeval oli rahvast varasematest üritustest oluliselt vähem. Tervisepäeva ühe korraldaja, Jõgeva linnavalitsuse haridustöö peaspetsialisti Helle Kajaste sõnul oli vähene osavõtt tingitud ilmselt sellest, et koolides on vaheaeg ja täiskasvanutel puhkused.

?Inimesed on linnast väljas, suvilates ja maakodudes,? lisas Kajaste.

Kooli ajal korraldati tervisepäeval eraldi programm lastele, mis sisaldas rohkem liikumist. See on ka täiesti mõistetav, sest poleks ju loogiline, et pensionieas vanaema jõuaks oma mürsikueas lapselapsega sportides sammu pidada.

Kepikõnd valiti seekord tervisespordipäeva kavva sellepärast, et selle spordialaga saavad tegeleda ka vanemad inimesed ning see annab organismile päris hea toonuse.

?Ehk hakkab see ala vanematele inimestele meeldima ja nad proovivad sellega hiljem ka omast vabast ajast tegeleda,? avaldas Helle Kajaste lootust.

Linna poolt pakuti tublidele tervisesportlastele kosutavat karastusjooki ning puuvilju. Kajaste sõnul propageeritakse üritusega uue staadioni kasutamist ja liikumist. Tervisespordipäev on plaanis korraldada ka augustis ja septembris.

?Oktoobri kohta ei julge praegu veel midagi lubada, sest ei tea, milliseks ilm kujuneb,? sõnas Kajaste. ?Ka talvine suusaüritus oleks tore ettevõtmine.?

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus