Jõgeval põles puukuur koos küttepuudega

 

Jõgeval Õuna tänava alguses põles puukuur koos sinna ladustatud kümne ruumimeetri küttepuudega.

Aprillikuu esimene tulekahjuteade Jõgevamaalt saabus Lõuna-Eesti häirekeskusse neljapäeval, 10. aprillil kell 5.50. Lausleekides hoonet sõitsid kustutama viis tuletõrjeautot Jõgevalt, Palamuselt ja Tabiverest ning operatiivkorrapidaja. Tulekahju kustutati kella seitsmeks. Üle 30 ruutmeetri suuruse, vaheseinaga kaheks eraldatud hoone eterniitkatus, vahelagi ning enamik kuuri sisust hävis, kuid tule leviku kuue meetri kaugusel olevale elumajale ja pisut kaugemal asuvale kontorihoonele suutsid päästjad ära hoida. 

 “Tänu tuletõrjujatele ja naabrile, kes kuulis varahommikul praksumist ja nägi leeke ning helistas hädaabinumbrile 112, jäi vähemalt elumaja terveks. Meie ei oska küll arvata, kuidas see kuur põlema läks, ja veel nõnda suure leegiga, et kohe üleni ära põles. Elektrit kuuris ei ole, küünla või suitsuga pole meil sinna ka asja,” arutlesid majaperenaine ja talle appi tulnud sugulane mõni tund pärast pritsimeeste lahkumist ning hakkasid osaliselt söestunud ja kustutusveest vettinud halge kuurist välja tooma ja riita laduma.

“Need on paar aastat kuuris olnud kuivad lepahalud, kokku umbes kümme rummi. Keldris leiaks ju nende jaoks koha, kuid sinna neid viia ei saa, muidu haiseb elamine suitsu järele veel kaua aega. Nüüd ei jää meil muud üle kui põlenud kuur maha lammutada ja hakata uut ehitama. Üle kümne rummi uut kütet on ka kuuri ukse ees väljas. Just tegimegi pool kuuri puhtaks, et halud varju alla panna, kuid venitasime sellega veel mõne päeva, et las tahenevad veidi. Oligi hea, muidu oleksid põlenud ka need,” leidis meesterahvas väga halvast ka midagi head. Sündmuskohta uurinud Lõuna-Eesti Päästekeskuse järelevalveteenistuse menetlusbüroo inspektor jäi tulekahju tekkepõhjuse selgitamisel napisõnaliseks: “Hoone süttis  lahtise tulega hooletust ümberkäimisest, rohkemat ei saa praegu öelda. Taoliste põlengute põhjuste uurimine jätkub, seda koos teiste ametkondadega.”

Reede, 11. aprilli pärastlõunal märgati Jõgeva alevikus Ööbiku tänaval asuva elumaja aknast tulevat suitsu. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et elaniketa korteris põleb praht. Põleng kustutati ja  kaugemale tuli ei levinud. Sellegi tulekahju täpsem põhjus on uurimise all.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus