Jõgeval peeti vaikseimat võistlust

Laupäeval selgitati Jõgeva päästekomandos toimunud kutsemeistrivõistlustel „Lõuna eliitkomando 2022“ parim meeskond.


KERTTU-KADI VANAMB

Kui muidu võiks arvata, et võistlusi peetakse ikka ergutamise saatel, siis parima meeskonna selgitamine toimus peaaegu et vaikuses.
Kokku osales eliitkomando võistlusel seitse lõuna päästekeskuse komandot. Mõõtu tuli võtta kolmel alal: näidata nööripääste oskusi, aidata lahendada liiklusavariid ja päästeautoga vigursõitu teha. Kaasa lõi ka vabatahtlike parimaks tunnistatud Palamuse vabatahtlik päästekomando, mille liikmed veatult aja peale kaitseriietusse riietusid ja mootorpumbalt lahinghargnemise sooritasid.
„Kõigi kolme ala juures on oluliseks faktoriks aeg,“ ütles Tartu-Jõgevamaa päästepiirkonna juht Viljar Schmidt.
Põhjus, miks võistlused ja mehed võistlusel nõnda vaiksed olid, oli lihtne. „Siin on võistkonnad, kes on suuresti juba kokku töötanud. Igaühel on oma roll ja on teada, mis ülesanne kellelgi on,“ põhjendas Schmidt.
Kuna võistlustel on tegemist eluliste olukordadega, siis on neid hea harjutada, sest õnnetusjuhtumi puhul enam harjutamisruumi ei ole. „Inimestel alati juhtub. Siin on väljas ka ennetustelk, sest mehed, kes siin põhitööoskusi näitavad, tegelevad palju ka ennetustööga,“ rääkis päästepiirkonna juht.
„Mehed on siin oma vabast päevast ja igaüks esindab oma komandot. Eliitkomando tiitel on seda väärt, et selle nimel pingutada ja saada kutse ka suuremale võistlusele septembris, mis toimub Väike-Maarja päästepolügoonil,“ sõnas Schmidt.
Tihedas konkurentsis tuli esimeseks Võru päästekomando meeskond. Auhinnatud teise koha saavutas Põlva ja kolmanda Tartu päästekomando meeskond.

 

blog comments powered by Disqus