Jõgeval peetakse vanavaralaata

Jõgeval Tallinna maantee äärses nn KEKi hoovis peetakse täna rahvusvahelist kollektsionääride päeva ja selle raames vanavaralaata.

Vanavaralaata on MTÜ Pommiauk korraldusel peetud juba kolmel varasemal aastal ja see on ajapikku üha rohkem tuntust võitnud. Tänavu on kauplema oodatud mitte ainult Eestist, vaid ka Lätist ja Leedust pärit müüjaid.

“Lätlased ja leedulased olid esimesed, kes end laadale kirja panid,” ütles MTÜ Pommiauk eestvedaja Sergei Jerjomin. “Loodame, et ilm meid alt ei vea: vihmaga on laata tunduvalt keerulisem pidada kui ilusa ilmaga.”

Vanavaralaada platsile pääsemiseks tuleb maksta sümboolset tasu. Samas on lettidele välja pandut huvitav vaadata ka neil, kes endale sobivat kaupa ei leia või kes ostmisest üldse huvitatud pole. Vanavaralaadal kaubeldakse kella 9-15.

Kui vanavaralaata peetakse Jõgeval, nagu öeldud, juba neljandat korda, siis tänavu on MTÜ Pommiauk otsustanud esimest korda proovida ka koolilaada korraldamist. See saab teoks kahe nädala pärast, st 13. augustil. Koolilaada ajaks muudetakse kaubatänavaks Rohu tänav. See tähendab, et sündmuse ajal on see sõidukite liikluseks suletud.

“Lastel on kombeks suve jooksul senistest rõivastest ja jalatsitest välja kasvada, seepärast leidsime, et lapsevanematele tuleks anda võimalus osta kooliminekuks vajalikud rõivad ja jalavarjud ühest kohast,” ütles Sergei Jerjomin. “Ootame laadale ka koolitarvete müüjaid ja neid, kes pakuvad laadalistele kõhutäidet. Kui keegi head vorsti ja sinki pakkuma tuleb, ei aja me ära tedagi: singi ja vorstita pole laat justkui enam õige laat.”

Koolilaadal kaubeldakse kella 9-15 ja sissepääsuks rahvalt piletiraha ei küsita. Müüjad peavad müügiplatsi eest siiski maksma.

“Kui kellelgi oleks võimalik koolilaadale ponisõitu või batuudil lustimise võimalust pakkuma tulla, siis oleme koostööks avatud,” ütles Sergei Jerjomin.

MTÜ Pommiauk üheks suuremaks ettevõtmiseks on tänavu 30. septembriks ja 1. oktoobriks kavandatud militaarfestival “Eesti iseseisvuse sünd”. Festivali korraldatakse kahasse Saaremaa Sõjavara Seltsiga ning sellele on oodata paarisadat taaskehastajat viiest riigist. Kahte festivalipäeva mahub laat, loengud ja kontserdid, aga ka taaslavastuslahing, mida peetakse spordikeskuse Virtus ees ja kruusaaugus.

Festivali kultuuriprogrammi paneb paika kultuurikeskus, meeleolu loob Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkester. Lisaks kultuurikeskusele aitavad festivali korraldamisele kaasa Eesti Sõjamuuseum, MTÜ Eesti Sõjaajaloo Pärand, klubi Frontline, Jõgeva linna- ja vallavalitsus ning Eesti Kultuurkapital.

Lähemat infot MTÜ Pommiauk korraldatavate laatade ja ürituste kohta saab kodulehelt pommiauk.ee ja Jõgewa muuseumi Facebook’i lehelt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus