Jõgeval peetakse ülehomme täikat

Jõgeva kultuurikeskuse taga saab laupäeval müüa ja osta kasutatud rõivaid, jalanõusid, lastekaupu ja olmeesemeid. Täika tegutseb samas ka ühel juuli-, augusti- ja septembrikuu laupäeval.

“Täikad tegutsevad paljudes Eestimaa paikades, ka Põltsamaal näiteks, ent Jõgeval see senini puudus,” ütles jõgevalanna Sille Krillo, kelle algatusel laupäeval täiturgu peetaksegi. Enda sõnul teab ta vähemalt kümmekonda pereema, kellel kogunenud koju hulk laste väikeseks jäänud rõivaid ja jalanõusid. Et nende eest omal ajal päris suur summa välja käia tuli, ei tahaks nad neid päris tasuta ära anda, küll aga loovutaksid need mõõduka tasu eest.

„Peale laste ja täiskasvanute rõivaste ja jalanõude võib müügile tuua mänguasju, lapsevankreid ja muid  lastekaupu ning olmeesemeid. Toidukaupa me see-eest müügiplatsil näha ei taha,” ütles Sille Krillo.

Müügiplatsiks on kultuurikeskuse suvelava esine sillutatud plats. Et selle kasutamise eest tuleb linnavalitsusele maksta, peab täika korraldaja selle summa tasa teenimiseks müüjatelt sümboolset pooleteiseeurost platsimaksu küsima. Mingiks kasutoovaks ettevõtmiseks ta täikat siiski ei pea, vaid võtab asja ette üksnes selleks, et ka Jõgeval tekiks kasutatud kauba müümise-ostmise võimalus.

“Teki või laua, millele kaup laiali laotada, peab iga müüja ise kaasa võtma. Kes tahab rõivad riidepuuga välja riputada, võtku ka stange kaasa,” ütles müügipäeva eestvõtja.

Meelsasti näeks ta, et müüma tulla soovijad temaga enne täikat telefonil 5303 5655 kontakti võtaksid. Kes end registreerinud pole, ent täika alguseks ikkagi kaubaga kohale tulevad, pääsevad müüma ainult siis, kui sillutatud platsil veel ruumi on.

“Just selle sillutatud ala eest on maks makstud ja kaugemale me minna ei tohi,” ütles Sille. “Kahjuks pole meil kusagilt võtta ka varjualust pinda, kuhu kolida, kui vihma sadama peaks hakkama. Spordikeskusest Virtus oleksime ehk sellise ruumi leidnud, ent täikat tuleks pidada ikka kesklinnas, kust kõik, ka mujalt tulijad selle üles leiavad.”

Vastavate ruumide puudumine on ka põhjuseks, miks Sille Krillo täikaplaanid praegu üksnes sooja ajaga piirduvad. Lisaks sellele laupäevale on taaskasutuskauba müüjad-ostjad kultuurikeskuse taha oodatud veel 14. juulil, 11. augustil ja 8. septembril. Kaubeldakse nii ülehomme kui ka järgmistel kordadel kella 10-14.

“Loodame, et ilm tuleb laupäeval ilus ning müüjaid ja ostjaid koguneb piisavalt,” ütles Sille Krillo.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus