Jõgeval peetakse Alo muusikapäevi

Jõgeva kultuurikeskuses kuulutati eile avatuks Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad. Nende raames toimuval XXII üleriigilisel noorte vokaalansamblite konkursil astub üles 52 ansamblit, kelle etteasteid hindab žürii ehk Suur Kõrv, kes muusikapäevade avamisel ametivande andis. Suure Kõrva koosseisus lööb tänavu kaasa külaline Ameerika Ühendriikidest: dirigent ja kooriainete õppejõud James Knox Kesk-Oregoni kolledžist, kes tuli vaatama, kuidas töötavad Eesti koorid ajal, mil meie suure laulupeoni on jäänud veidi vähem kui poolteist aastat. Nüüd saab ta siis kuulata ka eesti noorte ansamblilaulu.

Alo Mattiiseni muusikapäevad, mis kestavad täna õhtuni, on rõõmsate kokkusaamiste koht nii muusikahuvilistele noortele kui ka nende juhendajatele. Türi põhikooli muusikaõpetaja Tiiu Schüts ütles, et on oma õpilastega Jõgeval juba üheksateistkümnendat korda.

“Muusikaõpetaja elu oleks ilma Alo muusikapäevadeta palju mugavam. Aga kui õpilased on korra siinsel konkursil ära käinud, siis tahavad nad kindlasti tagasi tulla. Selle nimel oleksid lauljad valmis kasvõi hommikust õhtuni proovi tegema. Sellist elamust ja kogemust, kui siit, ei saa kusagilt mujalt,” ütles Tiiu Schüts.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus