Jõgeval pannakse pühapäeval suveöö helisema

Tänavu toimub viis erinevat kontserdi viies erinevas Jõgeva paigas. Muusikõhtu algab kell kaheksa Jõgeva kultuurikeskuse pargis ning viib kuulajaid ka Piiri parki, koduõuedesse ning Pedja jõe kaldale Jõgeva alevikus.
Kultuurikeskuse pargis astuvad üles noorteansamblid Kapten Missoni Maleklubi ja Cozept,
Tund  aega hiljem ? õhtul kell üheksa ? algab hilisõhtune muusikatund “Maailmast ja muusikast” Ants Paju koduõues aadressil Kesk tänav 10. Esinevad Kristi Mühling kandlel ja Tarmo Johannes flöödil, kes esitavad Bachi, Cage, Isaaci, Jermaksi ja Manneke? loomingut. Ühtseks tervikuks seob muusikatunni Tõnu Mikiver, kes loeb katkendeid Hermann Hesse teostest.
Esimest korda Helisevate suveööde ajaloos  peetakse üks esinemistest Piiri pargis asuvas kruusaaugus. Seal esinevad Elavad Klassikud Jaan Arder (laul ja mandoliin), Neeme Punder (flöödid ja laul), Ants Nuut (tromboon, tuuba, laul), Allan Jakobi (akordion) ja Lembit Orgse (klaver).
Esitatakse Mozarti, Straussi, Bachi, Bononcini, Chiara, Verdi, Valgre, Beethoveni, Griegi, Haydni ja Bellmanni loomingut
Neljas kontsert viib muusikahuvilised Jõgeva alevikku Pedja jõe äärde, kuhu saab eribussiga spordikeskuse Virtus eest. Üritusel “Öö, vesi, tuli, muusika”, saab vaadata-kuulata luuleetendust, kus Jaana Koppel loeb öö ja meeleoluga seotud luuletusi ning Reine Koppel esitab öölaule. Esinevad Jõgeva Pasunapoisid ning jõe kohal saab näha tuledemängu.
Viimane kontsert  algab pool tundi pärast südaööd  Põllu tänaval, kus Juhan ja Aino Alguse kodurõdul esinevad lauludega lihtsatest rootsi inimestest Sofia Joons  ning Jaak Johanson. Neist esimene mängib lisaks ka viiulit ning teine kitarri.
Pikemalt loe laupäevasest Vooremaast.
EVA KLAAS


 

blog comments powered by Disqus