Jõgeval pannakse pühapäeval suveöö helisema

Tänavu toimub viis erinevat kontserdi viies erinevas Jõgeva paigas. Muusikõhtu algab kell kaheksa Jõgeva kultuurikeskuse pargis ning viib kuulajaid ka Piiri parki, koduõuedesse ning Pedja jõe kaldale Jõgeva alevikus.

Kultuurikeskuse pargis astuvad üles noorteansamblid Kapten Missoni Maleklubi ja Cozept, mis viljelevad mitmeid noorte hulgas populaarseid muusikastiile: rokki, punki ja räppi.

“Noorteansamblid esinevad Heliseva suveöö raames  esmakordselt,” ütles Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter. Tema sõnul on noorteansamblid end väga heast küljest näidanud, nii pakuti neile ka esinemisvõimalust.

Oluline on ürituse idee juures ka see, et midagi oleks kõigile, see tähendab et põnevat kuulamist-vaatamist peaksid leidma igas eas ja erineva muusikamaitsega inimesed.

Tund  aega hiljem ? õhtul kell üheksa ? algab hilisõhtune muusikatund “Maailmast ja muusikast” Ants Paju koduõues aadressil Kesk tänav 10. Esinevad Kristi Mühling kandlel ja Tarmo Johannes flöödil, kes esitavad Bachi, Cage, Isaaci, Jermaksi ja Manneke? loomingut. Ühtseks tervikuks seob muusikatunni Tõnu Mikiver, kes loeb katkendeid Hermann Hesse teostest.

Airi Rütteri sõnul on Ants Paju koduaia kontserdil sel aastal varasemast erinev see, et kui eelmistel aastatel on olnud ülekaalus muusikaline osa, siis tänavu on  tavalisest enam pööratud tähelepanu sõnal ? nii proosale, luulele kui ka laulule.

Esimest korda Helisevate suveööde ajaloos  peetakse üks esinemistest Piiri pargis asuvas kruusaaugus. Seal esinevad Elavad Klassikud Jaan Arder (laul ja mandoliin), Neeme Punder (flöödid ja laul), Ants Nuut (tromboon, tuuba, laul), Allan Jakobi (akordion) ja Lembit Orgse (klaver).

Esitatakse Mozarti, Straussi, Bachi, Bononcini, Chiara, Verdi, Valgre, Beethoveni, Griegi, Haydni ja Bellmanni loomingut

“Algselt oli kavas päikeseloojangu tund samuti mõnes koduõues läbi viia, kuid kuna läbirääkimistele ei järgnenud konkreetseid kokkuleppeid, otsustasime selle kontserdi kruusaauku viia, mis on väga huvitav koht. Seal tahame kindlasti ka edaspidi üritusi korraldada,? ütles Rütter.

Neljas kontsert viib muusikahuvilised Jõgeva alevikku Pedja jõe äärde, kuhu saab eribussiga spordikeskuse Virtus eest. Üritusel “Öö, vesi, tuli, muusika”, saab vaadata-kuulata luuleetendust, kus Jaana Koppel loeb öö ja meeleoluga seotud luuletusi ning Reine Koppel esitab öölaule. Esinevad Jõgeva Pasunapoisid ning jõe kohal saab näha tuledemängu.

Viimane kontsert  algab pool tundi pärast südaööd  Põllu tänaval, kus Juhan ja Aino Alguse kodurõdul esinevad lauludega lihtsatest rootsi inimestest Sofia Joons  ning Jaak Johanson. Neist esimene mängib lisaks ka viiulit ning teine kitarri.

Kultuurikeskuse juhataja sõnul ei jää ükski kontsert ära, kuid vihmase ilmaga toimuvad need kultuurikeskuse suures saalis.

Rütteri sõnul tuleks jälgida ilma ja informatsiooni: kui on paduvihm, tuleb kindlasti tulla kultuurikeskusse, vähese vihma korral võib mõni üritus siiski ka välitingimustes toimuda.

“Lühikesi öid on vaid neli ? need tuleks ära kasutada. Kõik on väga oodatud üritustel osalema. Isegi kui vihma sajab, on see aeg ometi  eriline,” ütles Rütter.

Kõige lühemate ööde peo traditsioon saab tänavu kakskümmend aastat vanaks. 1985. aastal hakati korraldama Koidu ja Hämariku sümboolseid kohtumisi hoonete katustel. Eelmise sajandi lõpus hakati kootööd tegema Eesti Kontserdiga ja kutsuma Jõgevale ka professionaalseid muusikuid ning päikeseloojangust uue päeva esimeste tundideni  kestev üritus hakkas kandma Heliseva suveöö nime.

Ürituse korraldab Jõgeva kultuurikeskus koostöös Eesti Kontserdi, Jõgeva linnavalitsuse ja Jõgeva vallavalitsusega.

“Eesti Kontserdiga on meil väga hea koostöö. Nad on ürituse olemuse väga hästi ära tabanud ning pakkunud meile just selliseid esinejaid, kes meile haruldaselt hästi sobivad,? avaldas kultuurikeskuse juhataja rahulolu.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus