Jõgeval on Tartu seeniorkunstnike näitus

Maaliloominguga esineb 12 autorit: Eevart Arrak, Melanie Arrak, Piibe Arrak, Jüri Marran, Ellen Polli, Harri Pudersell, Astrid Rammo, Lembit Saarts, Eeva Ant, Ulve Särev-Kolk, Jüri ?estakov ja Heli ?estakova. Skulptuure on väljas ühelt ? Endel Taniloolt, kes ongi 11 aastat tagasi loodud Tartu Kunstnike Liidu seeniorkunstnike sektsiooni eestvedaja.

            Kõigi loomingu ühiseks nimetajaks on see, et nad loovad pallaslikus laadis.

            ?Me kõik olemegi Pallase taustaga,? ütles Endel Taniloo. ?Mina, Harri Pudersell ja Lembit Saarts jõudsime oma kunstiõpinguid alustada Pallases, teised on enamasti õppinud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis või Erich Arraku ateljeekoolis Pallases hariduse saanud või seal õpetanud meistrite käe all.?

Tartu seeniorkunstnikke ajendaski oma sektsiooni looma just see, et nad tundsid: noored ajavad kunstis oma asja ja nemad oma. Näitusi on nad korraldanud üsna palju ja mitmel pool. Ning sugugi mitte ainult oma vanadest töödest: enamik seeniore on loominguliselt aktiivsed praegugi. ?Aja kulg? sai näituse pealkirjaks sellepärast, et paljudelt autoritelt on väljas üsna suure ajalise vahega loodud töid. Nii on võimalik jälgida kunstivoolude ja suundumuste vaheldumist ning nende mõju kunstnike käekirjale.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus