Jõgeval on loomisel noorte rolleriklubi

“Mõte on organiseerida noored rollerihuvilised oma klubisse, et neil oleks võimalik leida oma harrastusele väljund, teha koostööd, osaleda üritustel. Et need, kellele see põrisev vahend armas on, leiaksid tegevust ja saaksid omavahel suhelda. Kaugem eesmärk on kasvatada meie motomeestele järelkasv, uus põlvkond noori, kes tulevikus meie üritusi edasi veaksid, olles samas iseseisvad ja omanäolised. Seega tagada järjepidevus,” rääkis Jõgeva MC president Igor Ellisson Vooremaale.

Rollerihuvilised võiksid koguneda neljapäeval, 22. juunil kell 18 KSK Tehnikamarketi ette Aia 3A (endine Löweni pubi), käis Ellisson välja konkreetse ettepaneku. Kui huvilisi jagub, ehk õnnestub siis asutamiskoosolek ära pidada, ent kes siis tulla ei saa, on oodatud ka hiljem.

Appi Jõgevatreffi meeskonda

Loodav klubi hakkaks tööle Jõgeva MC juures ning “rullamehed” leiaksid rakendust ürituste organiseerimisel, ka mootorratturite suurürituse Jõgevatreffi meeskonnas. 29. juulil kell 11 toimub Jõgeva kesklinnas Jõgevatreffi paraad.

Ellisson räägib võimalikust tulevikust, et 2007 toimub Itaalias FIM ralli ning kui leiaks Jõgevamaalt 10 noort ja julget “rullameest”, siis rolleriga Itaalias (kus need sõidukid on ülipopulaarsed) ära käimine pole tema arvates mingi kosmiline üritus. Uhke oleks ju noortega sinimustvalge Roomasse viia. Kunagi on Ellisson mopeedipoistega näiteks T?ehhis ära käinud.

Jõgeva MC lubab loodavat klubi toetada mitte ainult moraalselt, vaid aidata igati kaasa klubi arengu tagamisele.

Tegu pole ainult poiste värgiga, kindlasti on klubisse oodatud ka tüdrukud. “Jumal lõi mehe ja naise ning mootorratta kaheistmelisena,” tuletab Ellisson meelde ühte motoklubi lööklauset.

Rollereid tuleb aina juurde

“Ostjaid jagub, tänavu on meilt ostetud üle 30 rolleri,” ütleb KSK Tehnikamarket juhataja Veiko Peldes.

Kohtasime poe juures Evelin Pärnsalu, kes ostis rolleri vaid poolteist nädalat tagasi ning on selle ajaga maha sõitnud juba 1400 kilomeetrit. Evelin elab Põltsamaa lähedal Pisisaares ning käib rolleriga Jõgeval tööl. Aga ka Paides on käidud, ütleb Evelin.

Küsimusele, kas klubisse kuulumine teda huvitaks, vastab Evelin, et miks mitte. Ka tema paaril sõbral on rollerid olemas.

Samal ajal on poes rollerit ostmas Torma valla poisid 14-aastane Janno ja 13 aastane Tanel Neimannn koos isaga. “Saab suvel ujumas käia, aga ka koolis. Praegu on mul minimopeed, kuid roller on palju mugavam,” räägib Janno. Ka tema arvab, et taoline klubi võiks huvi pakkuda küll.

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus