Jõgeval oli aprillikuu pisut pulmarohkem

Eelmisel kuul registreeriti Jõgeva maakonna linnades ja valdades 19 sündi ja 35 surma, kümme abielu ja kolm lahutust ning kahele inimesele anti uus nimi.

Jõgeva maavalitsuse rahvastikutoimingute talituse andmetel sündis kümme poissi ja üheksa tüdrukut. Jõgeva linna ja Tabivere valda sündis neli, Torma valda kolm, Põltsamaa linna, Pala, ja Põltsamaa valda kaks ning Jõgeva ja Kasepää valda üks laps. Mullu aprillis registreeriti Jõgevamaal 27 sündi ja 39 surma ning sõlmiti viis ja lahutati kuus abielu. Tänavu on olnud Jõgeval abielu registreerida soovijaid mullu sama ajaga võrreldes mõnevõrra rohkem, abielulahutuste arv  vähenes aga kümne võrra.

            Üle paljude aastate tuleb Jõgeval pulmarohkeim päev 7. juulil. Hästi meelde jääva ja nii mõnegi arvates maagilise ning õnne toova numbrikombinatsiooniga 07.07.07 kuupäeva said oma pulmapäevaks kaheksa noorpaari. Nende abielu registreerimise tseremoonia toimub Jõgeva kultuurikeskuse kammersaalis. Esmaspäeva, 9. aprilli hommikul, kui rahvastikutoimingute talituses alustati selleks kuupäevaks abiellumisavalduste vastuvõtmist (seaduse järgi kolm kuud enne abiellumist), oli õige mitu noorpaari juba järjekorras ootamas. Sellist tungi abiellumiseks pole siin majas veel olnud, isegi mitte enne millenniumi tulekut. Üks, just 7. juulil abielluda soovinud noorpaar, kes jäi oma avalduse esitamisega hiljemaks ega mahtunud enam selle päeva registreerimistseremooniate hulka, ütles perekonnaseisuametnikule rahulikult: “Eks me tule siis järgmisel aastal jälle, siis tahame oma pulmakuupäevaks aga 08.08.08”. Senini on enamsoovitud abiellumisekuupäevaks ka 20. 07. 2007  küllap tuleb seegi üks kaunis ja meeldejääv päev.

blog comments powered by Disqus