Jõgeval näidatakse “Elavaid pilte”

Homme saavad Jõgeva filmihuvilised vaadata kultuurikeskuses Hardi Volmeri uut filmi “Elavad pildid”. Stuudios Exitfilm valminud linateos heidab kahe inimese ja ühe maja elukäigu kaudu valgust viimasele sajale aastale Eesti ajaloos.

Filmi peategelased Helmi ja Julius elavad sünnist saati ühes majas: esimene on paruni kasulaps, teine kinonäitajast kojamehe poeg. Mõlema elu teeb kaasa kõik Eesti ajaloo keerdkäigud, Helmi kodus on kord sakste salong, kord revolutsioonimuuseum, kord tööliste ühiskorter. Ehkki filmis on ka süngemaid stseene, liigub Peep Pedmansoni stsenaariumi järgi tehtud linateos Eesti elu ajatelge pidi siiski pigem elegantselt ja vaimukalt.

Eriti huvitavaks teeb filmi see, et režissöör kasutab eri ajastuid kujutades ka vastava ajastu filmikeelt ja -stilistikat. “Elavad pildid” pidigi algselt valmima Eesti filmi mulluseks sajandijuubeliks, ent paraku ei kulgenud linateose tootmisprotsess loodetud tempos.

“Elavates piltides” teeb kaasa ühtekokku umbes 80 näitlejat. Et peategelasi jälgitakse väga pika ajavahemiku jooksul, kehastab kumbagi kolm näitlejat: Helmit mängivad Sandra Uusberg, Anu Lamp ja Ita Ever ning Juliust Priit Võigemast, Tõnu Oja ja Arne Üksküla.

“Elavate piltide” seanss algab Jõgeva kultuurikeskuses homme kell 19.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus