Jõgeval mälestati jalgpalliga Felix Adratit

Juba 46. korda toimunud Felix Adrati mälestusturniiri jalgpallis võitis viie meeskonna konkurentsis Põhja-Sakala. Järgnenud penaltivõistluses oli edukaim Jõgeva SK Noorus-96 meeskond.


Seekord osales maakonna vanimal jalgpalliturniiril viis meeskonda, kes mängisid omavahel turniiri süsteemis. 1969. aastal Felix Adrati poolt rajatud Jõgeva aleviku jalgpalliväljak oli turniiriks suurepäraselt ette valmistatud ning päev möödus tulistes vutilahingutes.

Avamängus saavutas SK Noorus-96 3:1 võidu Vaimastvere SK Illi üle. FC Jõgeva Wolves oli seejärel 2:1 üle Martin Reimi Jalgpallikoolist. Siis alustas 3:0 võiduga oma turniiri Põhja-Sakala meeskond, olles sellise tulemusega üle SK Illist.

Kolmeväravalise võidu teenis ka SK Noorus-96, kui 4:1 alistati Reimi meeskond. Päeva viiendas mängus läksid vastamisi kaks eeldatavat soosikut: Põhja-Sakala ja FC Wolves. Mulgid pääsesid kiiresti 1:0 juhtima, kuid edasises mängus domineeris Jõgeva meeskond ja Eduard Kovbasnjuk viigistas seisu. Viiginumbrid siiski tabloole püsima ei jäänud ning 2:1 võidu võttis Põhja-Sakala.

SK Illi jäi seejärel 1:2 alla Reimi jalgpallikoolile, kuigi teisel poolajal kuulus mäng Illi meeskonnale.

Kõva lahing toimus FC Wolvesi ja SK Noorus-96 vahel. Veidi paremad olid „hundid” ja võitsid Kovbasnjuki väravast 1:0. Põhja-Sakala sammus edasi võidulainel, alistades Reimi jalgpallikooli 2:1.

Seejärel mängisid FC Wolves ja SK Illi. Eesti meistrivõistluste II liigas palliv FC Wolves võitis poolaja 1:0 ja asus teisel poolajal vastaste omaväravast 2:0 juhtima. SK Illil õnnestus penaltist vähendada kaotusseisu minimaalseks. Edasine mäng kulges harva nähtava stsenaariumi järgi. SK Illi jäi väljakule seitsmekesi, kuna kolm mängijat said punase kaardi ja üks mängija langes rivist vigastusega. FC Wolves mängis lõpus kümnekesi. Justkui Lõuna-Ameerikas. Mänguseis aga enam ei muutunud ja FC Wolves sai üllatavalt raske 2:1 võidu.

Viimases mängus Põhja-Sakala ja SK Noorus-96 vahel vajasid viimased igal juhul võitu, et rääkida kaasa turniirivõidus. See siiski ei õnnestunud. Viljandimaa meeskonnal õnnestus lüüa üks, kuid otsustav värav ja võita 1:0.

Sellega võitis Põhja-Sakala täiseduga ka seekordse Adrati turniiri. Järgnesid FC Wolves ja SK Noorus-96.

Turniiri parimaks väravavahiks tunnistati Mart Päll (SK Noorus-96) ja resultatiivseim mängija oli kolme väravaga Margus Terras (Põhja-Sakala). Turniiri ajaloo auväärseimas eas mängijaks tõusis aga SK Illi mängija Tiit Lääne (60).

Pärast toimunud traditsioonilise penaltivõistluse võitis SK Noorus-96 meeskond.

Nagu ikka, kandsid turniiri korraldamise põhiraskust Felix Adrati kunagised õpilased. Üldise korraldusega olid ametis Toomas Klaarman ja Rainer Võsaste oma abilistega. Aleviku väljaku seadsid mängukorda Eduard Lehtmets, Vladimir Ingver jt.

Rainer Võsaste sõnul saab sellist turniiri korraldada siiski ainult tänu toetajatele. „Seekord panid võistlusele abistava õla alla Jõgeva vald, Perevara AS, TAA Elekter, Oonurme Puit, Jõgeva Gaas, Multi Maksi OÜ, Amestop OÜ, Särka Sport, Saksa Pubi, Kalle Kabanen, Jaan Kallandi, Marek Saksing, Toomas Kurs, Jaanus Jäme, Kaido Lehtla ja Eldur Orupõld. Tahame neid kõiki tänada,” lausus Võsaste.

  1. Felix Adrati mälestusturniir

Mängud                                  võidud viigid   kaotused         punktid           võitude suhe

  1. Põhja-Sakala                         4          4          0          0          12        8:2
  2. FC Jõgeva Wolves                 4          3          0          1          9          6:4
  3. Jõgeva SK Noorus-96            4         2          0          2          6          7:3
  4. M. Reimi JK                          4          1          0          3          3          5:9
  5. Vaimastvere SK Illi                4          0          0          4          0          3:10

ANDRES TOIVONEN

blog comments powered by Disqus