Jõgeval loodi MTÜ Tähetund

 

23. novembril, Betti Alveri 105. sünniaastapäeval loodi Jõgeval MTÜ Tähetund, mis võtab üle Sihtasutuse Betti Alveri Fond funktsioonid Betti Alverile pühendatud luulepäevade “Tähetund” ja “Tuulelapsed” ning Alo Mattiiseni muusikapäevade korraldamisel.

Linnavalitsus kutsub lähiajal tagasi Betti Alveri Fondi juhatuse ja nõukogu. Uue aasta algusest keskendub uue juhatuse, nõukogu, põhikirja ja nime saav sihtasutus eelkõige Betti Alveri muuseumi haldamisele.

“Linnavalitsuse igati mõistlik plaan panna linna loodud sihtasutus konkreetsemate, muuseumiga seotud asjadega tegelema oli meile juba mõnda aega teada ning selleks, et Betti Alverile pühendatud luulepäevad “Tähetund” ja “Tuulelapsed”, Alo Mattiiseni muusikapäevad, omaloomingukonkurss “Betti Alveri jälgedes” ja muud sedalaadi ettevõtmised n-ö ilma peale ei jääks, saigi asutatud MTÜ Tähetund,” selgitas Betti Alveri Fondi juhatuse esimees, Jõgeva Gümnaasiumi õpetaja Maimu Valdmann. “Mittetulundusühingu eesmärgiks on Betti Alveri, Alo Mattiiseni ja teiste Jõgevalt pärit kultuuriinimeste loomingu tutvustamine noortele.”

Betti Alveri Fond on olnud n-ö kehand, mille kaudu on “Tähetundi”, “Tuulelapsi” ja teisi samalaadseid ettevõtmisi viimasel ajal rahastatud. Nüüd siis võtab nende tarvis rahataotlemise üle MTÜ Tähetund. Selle kümne asutajaliikme hulgas on pedagooge, raamatukogutöötajaid, Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja vilistlasi ja teisi varemgi nende sündmuste korraldamise juures seisnud inimesi. MTÜ kolmeliikmelisse juhatusse valiti Maimu Valdmann, Jõgeva maavalitsuse finantsnõuniku kohusetäitja Kaja Pärtels ja Liblikapüüdja vilistlane Karl Sakrits. Viimane valiti ka MTÜ juhatuse esimeheks.

Maimu Valdmanni sõnul tuleb uuel MTÜl vähemasti esialgu kõvasti pingutada, et suuta Jõgevale palju tuntust toonud suurürituste tarvis niisama edukalt raha hankida kui Betti Alveri Fond.

“Alveri fond on jõudnud endale juba nime teha ning tänu sellele oleme rahataotlemisel üsna edukad olnud,” ütles Maimu Valdmann. “Eesti Rahvuskultuuri Fondilt oleme näiteks saanud toetust juba tuleva-aastaseks “Tähetunnikski”. Värskel mittetulundusühingul tuleb aga end esialgu alles tõestama hakata.”

Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübar, kes eraisikuna ka ise värskelt loodud MTÜsse kuulub, avaldas arvamust, et kuna MTÜ Tähetund tegeleb linna kultuurielu seisukohalt oluliste asjadega, võiks linn sõlmida ühinguga pikaajalise koostöölepingu ning selle raames ühingu ettevõtmisi omalt poolt toetada.

“Ühest küljest on mul hea meel, et mulle nii vastutusrikas ülesanne usaldati,” tunnistas MTÜ Tähetund juhatuse esimees Karl Sakrits. “Teisalt olen natuke mures, kuidas selle ülesandega hakkama saan. Õnneks on juhatuses ka Maimu Valdmann ja Kaja Pärtels, kelle toetusele saan alati loota. Mingitest plaanidest on praegu aga vara kõnelda, sest kõigepealt vajavad selgeks rääkimist uue mittetulundusühingu ülesanded.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus