Jõgeval liigub ringi end riidemüüjana esitlev varas

Nädal tagasi tabas ühte Jõgeva vanaprouat ebameeldiv üllatus. Tuppa kutsutud väidetav riietemüüja hajutas perenaise tähelepanu, võttis võõrast majapidamisest kaasa raha ja kilose karbi kassitoitu (!) ja lahkus.

91-aastase Jõgeval elava proua ukse taha ilmus möödunud teisipäeval keskealine naisterahvas, kes pakkus müüa mitmesuguseid rõivaid. Naine palus end tuppa kutsuda ja soovis, et talle toodaks köögist klaasike vett. Sel ajal, kui perenaine läks külalisele vett tooma, võttis võõras korterist võõra vara ja kadus.

Et vanaproua juurest kaasa võetud vara oli niivõrd marginaalne, siis otsustas ta asjaga politseisse mitte pöörduda. Nimelt langes varga saagiks vaid umbes neli eurot ja kaasa rabati mingil põhjusel ka kilone kassitoidupakk. Siiski on vanaproual ja tema tütrel hirm, et vargad võivad otsida uusi ohvreid ning seetõttu soovisid nad selle juhtumi avalikuks teha.

Kahjuks ei osanud varguse ohvriks langenud naine teda külastanud “riidekauplejat”  eriti täpselt kirjeldada. Ta teab siiski, et naine sõitis tumedat värvi autoga, oli umbes keskealine ja jättis hästi soliidse mulje, nii et vanaproual ei tekkinud hetkekski kahtlust, et tegemist võiks olla vargaga. Õnneks polnud proual kodus palju raha ega ka väärisesemeid, kuid praegu, mil alles oli pensionide laekumise päev, võivad vargad endale juba uusi ohvreid otsida, kellelt suurem summa pihta panna.

Jõgeva politsei kriminaaltalituse juht Tauno Pärli sõnas, et Jõgeva politseisse pole veel jõudnud ühtegi avaldust, kus oleks kirjeldatud eelmainitud skeemi järgi tegutsemist. “Samas paneme inimestele südamele, et sellistest vargusjuhtumitest ja kahtlustäratavatest tähelepanekutest tuleks politseid kindlasti teavitada, vaatamata sellele, milline oli varastatud eseme väärtus. Sest samasugust skeemi kasutav varas võib peagi minna järgmise ukse taha vett paluma ning sealt saagiks saada oluliselt hinnalisemat vara,” lisas Tauno Pärli. Veel rõhutas politseinik, et kahtlasi isikuid ei tohiks oma eluruumidesse lubada. Nii vähendate riski langeda võimaliku kuriteo ohvriks.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus