Jõgeval lähevad mõlemad juhikohad Reformierakonnale

Esmaspäeval sõlmis Jõgeva linnas kohalike omavalitsuste valimised võitnud Reformierakond Isamaa ja Res Publica Liiduga koalitsioonilepingu linna juhtimiseks järgmiseks neljaks aastaks, koalitsioonilepingu järgi kuuluvad Reformierakonnale linnapea ja volikogu esimehe ametikoht.

Linnapeana jätkab senine linna juht Kalmer Lain, volikogu esimeheks peaks saama arst Meelis Pauklin.

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) saab endale hariduse, kultuuri, tervishoiu ja sotsiaalküsimustega tegeleva abilinnapea, volikogu aseesimehe ja ühe linnavalitsuse liikme koha.

Abilinnapeana peaks IRLi poolt tööle asuma Mihkel Kübar, kes seni ametis Põlva maavalitsuses haridus- , kultuuri- ja sotsiaalosakonna nõunikuna. Volikogu aseesimehe koht läheb Jõgeva haigla ravijuhile Kalle Piiskoppelile.

Kaks linnavalitsuse liikme kohta jagunevad võrdselt Reformierakonna ja IRL-i vahel, kandidaadid on Kalle Pint ja Terje Hein.

Kalmer Laini sõnul arutas Reformierakonna piirkonna juhatus enne valimisi erinevaid variante koalitsioonilepingu sõlmimiseks. “Eeldasime, et valmis tuleb olla koostööks Keskerakonna või Rahvaliiduga. Samuti olime valmis koalitsioonilepingu sõlmimiseks Isamaa ja Res Publica Liiduga. Arvestades programmide lähedust, tegimegi pärast valimistulemuste selgumist esimesena IRLile ettepaneku koalitsiooni loomiseks.”

“Reformierakonna seisukohad olid vastuvõetavad, mistõttu suhtusime ettepanekusse koalitsiooniläbirääkimisi alustada positiivselt,” ütles IRL nimekirjas linnavolikogusse kandideerinud Jõgeva haigla ravijuht Kalle Piiskoppel.

Kalmer Lain märkis, et kahe erakonna koalitsioonilepingus on prioriteediks uute töökohtade loomine ettevõtluses, Euroopa Liidu struktuurfondide raha parem kasutamine, vee-ja kanalisatsioonisüsteemide nüüdisajastamine, kõnni- ja rattateede korrastamine ning uute rajamine, uue terviseraja rajamine ja lasteaedade renoveerimine. “Eesmärgiks on ka valitsemiskulude kokkuhoidmine, milleks kaotatakse üks abilinnapea koht. Koalitsioonipartnerid on positiivselt meelestatud ühinemise suhtes Jõgeva vallaga.”

Kalle Piiskoppel pidas koalitsioonilepingu üheks olulisemaks eesmärgiks raudteeäärse ala turvalisemaks muutmist, selles piirkonnas asuva Betti Alveri muuseumi arendamist ja võimalikku laiendamist.

Opositsiooni moodustavad linnavolikogus kahes eelmises koosseisus Reformierakonna koalitsioonipartneriks olnud Keskerakond, kes sai viis mandaati, ja kolm saadikukohta saanud Rahvaliit. Kalle Piiskoppeli arvates vajab Jõgeva linn konstruktiivset ja riigimehelikku opositsiooni.

Kalmer Laini kinnitusel on opositsiooni kuuluvad volikogu liikmed oodatud kõikidesse komisjonidesse ja Keskerakonnale pakutakse headest poliitilistest tavadest lähtudes revisjonikomisjoni esimehe kohta. “Loodame, et opositsioon võtab need kohad vastu ja osaleb aktiivselt omavalitsuse töös. Opositsiooni head ideed väärivad kindlasti arutamist ja võimaluse korral elluviimist,” märkis Lain.

Kalle Piiskoppel ütles, et üheks selliseks  projektiks on näiteks Jõgeva jäähalli ehitamine, mille saab teoks teha, kui leitakse vajalik raha. “Teatavasti on jäähall Rahvaliidu valimislubadus,“ lisas ta.

19-liikmelises Jõgeva linnavolikogus sai Reformierakond kaheksa ning Isamaa ja Res Publica Liit kolm kohta.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus