Jõgeval korraldatakse heategevuslik jõulujooks

Järgmisel pühapäeval saavad kõik jooksusõbrad oma võimed proovile panna esimesel Jõgeva Jõulujooksul. Pool Jõgeva kesklinna tänavatel ning valla teedel toimuva kümnekilomeetrise jooksu osavõtutasudest annetatakse sihtasutusele Jõgeva Haigla.

Jõulujooksu peakorraldaja, MTÜ Spordiklubi ProRunner juhatuse liikme Viljar Vallimäe sõnul tekkis ürituse idee soovist Jõgeva spordielu elavdada. “Selliseid spordisündmusi, kuhu saab ka tavaline linnakodanik minna näiteks kepikõndi tegema, toimub meil kahjuks vähevõitu,” lausus ta. “Uut jooksu on kohe küll raske väga osavõturohkeks muuta, aga anname endast kõik, et tuleks korralik ja kvaliteetne üritus ning loodame, et see muutub traditsiooniliseks ja kogub aastatega populaarsust.”

Pool osavõtutasust läheb Jõgeva haiglale

“Saabuva jõuluaja tõttu otsustasime, et ilus oleks siduda üritus ka heategevusega,” ütles Vallimäe. “Osavõtutasudest läheb pool heategevuseks ning annetusi on võimalik teha ka võistluspaigas. Saadud rahaga toetame Jõgeva haiglat.”

Peakorraldaja sõnul püütakse osalejates ka jõulumeeleolu tekitada. “Kui selleks ajaks lumi maha tuleks, oleks see muidugi oluliselt lihtsam, aga kindlasti on kohal jõuluvana, kes rahvale  ka kommi jagab,” lausus Vallimäe. “Aga kas jõuluvana tuleb kohale jalgratta või saaniga, sõltub juba lähiaja ilmast.”

Jooksjatelt seekord jõuluvanakostüümi või päkapikumütsi kandmist nõudma ei hakata. “Ei teagi, kas nad oleksid nõus nendega jooksma,” muigas korraldaja, kelle sõnul võib tulevikus siiski kõne alla tulla mõne n-ö hullu idee kasutamine, et jooksu populariseerida. “Ürituse tuntuks tegemiseks peab ju mingi väga hea ideega välja tulema, tuleb lihtsalt silmad lahti hoida ja vaadata, mis töötab ja mis mitte.”

Kõigil jõulujooksul osalejatel on võimalik siduda see ka teise samal päeval Jõgeval toimuva tähtsa jõulusündmusega. Kell 16 kuulutab EELK peapiiskop Urmas Viilma Jõgeva kultuurikeskuse juures välja üleriigilise jõulurahu ning süütab kolmanda advendiküünla.

Jooksu start antakse täpselt keskpäeval

  1. detsembril avatakse Virtuse spordihoone juures asuv võistluskeskus kell 10. Jõulujooksu start antakse täpselt keskpäeval, kepikõndijad pääsevad rajale veerand tundi hiljem. Võitja vastuvõtmiseks ollakse valmis juba kella poole ühest, aeglasemad kulgejad peavad aga arvestama sellega, et finiš suletakse kella kahest. Kõigi võistlusklasside parematele antakse auhinnad üle kell 13.30, kõiki lõpetajaid ootab Virtuse spordihoone juures soe supp ja kuum tee.

Rajameister Mati Koppeli poolt valitud kümnekilomeetrine rada algab Virtuse spordihoone juurest. Aia tänavalt pööratakse Sauna ja seejärel Rohu tänavale; Laia, Põllu ja Piiri tänava kaudu jõutakse Tähe tänavale, kust suundutakse juba viadukti poole. “Edasine trass Mõisamaa küla suunas on distantsi ainus katteta tee,” rääkis Viljar Vallimäe. “Kui selle kilomeetrise lõigu viimati jalgrattaga läbi sõitsime, siis väga hull ei olnud, aga loodame, et lähiajal väga palju vihma juurde ei saja.”

Starti on tulemas nimekaid jooksjaid

Piibe maanteele jõudnud jooksjad suunatakse kergliiklusteele. “Algselt oli plaanis ka Õuna küla vahele pöörata, aga lõpuks otsustasime siiski sellest loobuda,” selgitas korraldaja viimasel hetkel toimunud muudatust. Maanteelt pööratakse taas Aia tänavale ning jõulujooks lõpeb Virtuse juures.

“Ohtlikesse kohtadesse oleme planeerinud piisavalt palju rajajulgestajaid ning seetõttu ei tohiks probleeme tekkida,” lausus korraldaja, kutsudes kõiki liiklejaid üles tähelepanelikkusele jooksjate suhtes.

Jõgeva jõulujooksule on juba praegu ennast kirja pannud Eesti rahvajooksudel tihti koore riisuvad isa ja poeg Vjatšeslav ja Deniss Košelev, kindlasti on starti tulemas ka teisi nimekaid jooksjaid. “Paljud tugevamad jooksjad panevadki ennast tavaliselt alles viimasel nädalal kirja,” kinnitas Vallimäe, kes kutsub kõiki Jõgeva elanikke jooksul osalema või jooksjatele kaasa elama. “Kui jooksma ei jõua tulla, tulge kõndima. Kui ka kõndima ei jõua tulla, siis võib ju ka jooksjatele kesklinnas või tänavate ääres kaasa elada. See annab võistlustele alati väga palju juurde, kui inimesed on väljas ja elavad jooksjatele kaasa.”

Lisainfot jõulujooksu kohta võib leida aadressil http://prorunner.ee/joulujooks/, samas on võimalik ka ennast jooksule või kepikõnnile kirja panna. Eelregistreerimise lõpuni ehk 10. detsembrini on osavõtutasu kõigile viis eurot, võistluspäeval tuleb rajale pääsemise eest maksta seitse eurot.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus