Jõgeval kooliteed alustanud neiu läheb Hiinasse vahetusõpilaseks

Jõgeval sündinud ja Jõgeva gümnaasiumis haridusteed alustanud ning praegu Järvamaal Aravete keskkoolis õppiv Johanna-Riinu Annuk veedab aasta vahetusõpilasena Hiinas. Õpingute toetuseks kaugel ja eksootilisel maal on võimalik annetada 12. mail Aravete kultuurimajas heategevuslikul emadepäeva kontserdil.

Johanna Riinu Annukil tekkis aastaid tagasi mõte välisriiki vahetusõpilaseks minna. Lugesin internetist vahetusõpilaste blogisid ja kuulasin välismaal õppinud koolikaaslaste muljeid. Nii otsustasin selle ise ära proovida. Minu valik langes Hiina Rahvavabariigi kasuks. Käisin MTÜ YFU Eesti Rahvusvahelise Õpilasvahetuse valimispäeval ja osutusingi sobivaks kandidaadiks. Tallinna Ülikooli õpilasakadeemias õpin kursusel Hiina traditsioonid ja tänapäev”. Läbi Skype’i õpetab mulle hiina keelt kunagi Hiinas vahetusõpilasena viibinud neiu. Aeg-ajalt suhtlen ka praegu Hiinas õppiva noormehega. Lihtsamaid hiinakeelseid lauseid oskan juba moodustada, iseasi, kuidas hiinlased sellest aru saavad. Hiina keele hääldamine on väga keeruline, kuid õpitav. See keel on tegelikult üks huvitavamaid ja lihtsaima ülesehitusega keeli,” rääkis tütarlaps. 

Motiiviks ka Hiina majandusedu

Johanna-Riinu Annukit ergutab Hiinasse vahetusõpilaseks minema ka prognoos, et aastaks 2050 on Hiina maailma võimsaim majandus. Majanduse ja ettevõtlusega seotud õppeained on mulle Eestiski huvi pakkunud. Tänavu osalesime kahe klassiõega Junior Achievement Eesti ja EBS-i korraldatud meeskonnamängus Crealton ning saavutasime esimese koha.

Hiinas möödub Johanna-Riinu vahetusaasta Shanghai suurlinna piirkonnas, mis sarnaneb New Yorgiga. Eestiga võrreldes on õppetöö väga erinev. Kool algab ilmselt kell 7 hommikul ja lõpeb kell 5 ning enamasti kantakse sealsetes koolides koolivormi.” 

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt; mso-ansi-language: ET” lang=”ET”>Esineb luulekavaga

Johanna-Riinu Annuki õppimist Hiinas on võimalik toetada Aravete kultuurimajas toimuval emadepäeva heategevuskontserdil. Minu vahetusaasta läheb maksma 7450 eurot, mistõttu igasuguses suurusjärgus toetused on väga olulised. Siinkohal tahangi öelda, et ka viie eurosed toetused pole imelikult väikesed, vaid neist võib moodustuda piisavalt suur summa,” lausus ta.

Kontserdil esinevad mitmed artistid, nende hulgas ka Hiina Rahvavabariigist pärit Wei Liu ning Venemaalt paar aastat tagasi Eestisse elama asunud Aleksander Bondarev. Näite- ja luuleringi tegevuses osalev Johanna-Riinu esineb omaloomingulise luulekavaga.

Oma seniseid kodupaikasid Jõgevat ja Aravetet iseloomustades ütles Johanna-Riinu Annuk, et need on pannud teda mõistma, et kodu tuleb rajada väikesesse kohta, aga silmaringi avardada suures. Samas ei saa kunagi väita, et väike koht ei või muutuda suureks ja suur väikeseks. Seda kõike kujundab tulevik. Jõgeval olen ma sündinud ja suure osa oma elust veetnud,” rääkis ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus