Jõgeval jätkavad koolijuhtidena Taisto Liivandi ja Jüri Toit

“Konkursi korraldamist näeb ette vastav kord ning igal omavalitsusel on eesmärk leida parim võimalik kandidaat koolijuhi kohale. Konkursi komisjon oli seekord üksmeelne  ? nii Taisto Liivandi kui Jüri Toit said mõlemad kõigi seitsme liikme poolthääled,” kommenteeris otsust Vooremaale Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev. Ametlikult algab direktorite uus viie aasta pikkune ametiaeg 1. augustist.

Ühisgümnaasiumi direktorina jätkav Jüri Toit kinnitas Vooremaale, et on otsusega rahul. “Kollektiiv on sõbralik ja hea, polnud mingit põhjust mitte kandideerida,” lisas Toit.

Jõgeva Gümnaasiumi direktorina jätkav Taisto Liivandi ütles, et on õnnelik. “Tänan kõiki kooli õpetajaid, õpilasi, personali ja lapsevanemaid, kes mind toetasid,” ütles Liivandi. Sügisel tekitas Liivandi kinnitamata jätmine palju kirgi ning õpilased kogusid tema toetuseks allkirju. “Terve mõistus võitis,” kiitsid nüüd linnavalitsuse otsust mitmed linnakodanikud.

Vooremaa küsimusele, kas koolijuhid võiksid poliitikas osaleda või mitte, vastas linnapea Viktor Svjatõsev, et tema isiklik arvamus on, et võiksid küll, kuna läbi poliitika on koolijuhtidel võimalus olla paremini kursis omavalitsuses toimuvaga. Ohtlik on aga see siis, kui koolijuht muutub näiteks volikogus liiga aktiivseks ning püüab teha poliitilisi otsuseid, täpsustas Svjatõsev. Samas leidis ta, et komisjonide töös on sellised inimesed väga head asjatundjad.

Edasiste plaanide kohta Jõgeva linna hariduselu korraldamisel ütles Svjatõsev, et on moodustatud töögrupp, mis peab sügiseks välja töötama vastava arengukava.

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus