Jõgeval jälle Alo-päevad

Koolisiseste loengkontsertide sarja avas eile tuntud muusik Jarek Kasar alias Chalice, kelle teemaks oli ?Sõnad ja muusika. Sõnad muusikas?. Täna on Jõgeva Gümnaasiumi õpilaste ees niisama tuntud Jaan Sööt, kes kõneleb teemal ?Rockmuusika sinu kirjandusõpikus?. Homne külaline ansambel Zorbas toob näiteid kreeka muusikast. Süvenetakse ka sellesse, kuidas rahvamuusika võib saada pärimusmuusikaks (täna) ja kuulatakse klassikalise muusika hitte (homme). Jazzigi saab Mattiiseni-päevade raames Reigo Ahvena ja tema ansambli esituses kuulda, ent need kontserdid toimuvad alles aprillis.

?Koolisisesed kontserdid on mõeldud eelkõige küll meie kooli õpilastele, ent ega teisigi huvilisi ukse taha jäeta,? ütles muusikapäevade peakorraldaja, Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. ?Näiteks linna eakamatest kultuurisõpradest on tekkinud suisa väike fänniklubi, kes alati meie kontsertidel käib.?

Ülehomme hommikupoolikul, kolmanda ja neljanda tunni ajal näitavad aga humanitaarklassi abituriendid ehk XIIb klassi õpilased oma teatriõpetuse kursuse lõputöid teemal ?Meie aja kangelased?.

Üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite festival avatakse reede keskpäeval Jõgeva Gümnaasiumis, kus toimuvad ka festivalikontserdid. Esimesel konkursipäeval võistlevad IV-V ja VI-VII klasside ansamblid, teisel päeval VIII-IX ja X-XII klasside ansamblid. Ühtekokku on ansambleid konkursile registreeritud 57, neid hindavasse ?üriisse ehk Suurde Kõrva kuuluvad Gerda Kordemets, Anna-Mariita Mattiisen, Marge-Ly Rookäär, Eve Viilup, Vaiko Eplik, Rein Kahro, Tõnis Kõrvits, Tarmo Leinatamm, Toomas Lõhmuste, Martti Meumers, Tõnis Mägi ja Tiit Raud. Nagu möödunud aastalgi, peavad ka tänavu kõik esitatavad laulud olema eesti keeles.

?Kui muusikaõpetajate hulgas on see nõue ka nurinat esile kutsunud, siis paljud muusikapäevadega seotud nimekad kultuuritegelased on avaldanud arvamust, et isamaalaulik Alo Mattiisenile pühendatud muusikasündmusel tulebki laulda üksnes eesti keeles,? ütles Maret Oja.

Reede õhtul kell 18 saavad konkursil osalevad noored muusikud ja teised huvilised osa uue noortefilmi esilinastusest Jõgeva kultuurikeskuses. Kohal on filmi re?issöör Ilmar Raag ja peaosalised. Jõgevlastele peaks film eriti huvi pakkuma sellepärast, et selles teevad kaasa ka mõned Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja endised ja praegused näitlejad.

Laupäeva õhtul kell 19 annavad aga Jõgeva kultuurikeskuses kontserdi Tõnis Mägi ja Chalice. Kell 20 leiab sealsamas aset konkursi pidulik lõpetamine ja paremate autasustamine. Igas vanuseastmes antakse välja laureaaditiitlid, konkursi peapreemia saava ansambli liikmed ja juhendaja saavad laupäeva hilisõhtul pärast lõputseremooniat minna spetsiaalselt nende jaoks avatavasse Jõgeva Majandusühistu kaubahalli ning valida endale sealt välja igaüks viiesaja krooni väärtuses meelepärast kaupa.

Lähema info ja Mattiiseni-päevade ajakava leiab huviline Jõgeva Gümnaasiumi kodulehelt www.joggym.edu.ee.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus