Jõgeval ja Mustvees saab elektri eest poes maksta

Jõgeval saab elektriarvet tasuda Jõgeva Majandusühistu kauplustes Jaama poes, Pae kaupluses, Kaubahalli II korrusel ning Mustvees kaupluses Peipsi.

Kuigi projektiga alustati juba suvel, ei ole seda võimalust veel laialt reklaamitud, sest ei olnud teada, kas uus süsteem ka ennast õigustab. Nüüd on testiperiood edukalt lõppenud.

“Meil on üle Eesti umbes 500 000 klienti ning pidime vaatama, kas kauplustes tasumine automaatselt ka mahukas andmebaasis kajastub ning segadust ei tekita,” põhjendas Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabrak testiperioodi vajalikkust.

Elektriarve tasumiseks poes tuleb arve sinna minnes kaasa võtta ning muude ostude kõrval ka elektriarve tasuda. Oluline on, et arve vöötkoodi osa ei oleks kortsutatud ega määrdunud või muul moel rikutud.

Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabraku sõnul ei võimalda loetamatu vöötkood arvet poes tasuda ning sel juhul tuleb kliendil kasutada alternatiivseid võimalusi, milleks on pangad, elektroonilised kanalid või teenindusbürood.

Majandusühistu on ise teenuse pakkumisest huvitatud

Selline maksmisviis on lisavõimalus neile inimestele, kelle jaoks on arvete sularahas maksmine harjumuspärane ning kes pangakanaleid kasutada ei soovi. Poes arvet tasudes ei tule maksta kas teenustasu. Projekti idee sai alguse paar aastat tagasi, kui ettepanek koostööks tehti Jõgeva Majandusühistule.

Pressiesindaja ütles, et Jõgevamaa valiti pilootprojekti käivitamiseks seetõttu, et Jõgeva Majandusühistu oli teenuse pakkumisest väga huvitatud ning ka kassasüsteemid sobisid selleks.

Kuigi Jõgeval on olemas ka Eesti Energia teenindusbüroo, aitab projekt sealset koormust hajutada ning on ka klientidele mugavam. Mustvee linnas ei olnud seni üldse võimalik elektriarvet kohapeal sularahas maksta. Hetkel on Jõgeva ja Mustvee ainsad kohad Eestis, kus elektriarvet saab poes tasuda.

Samasugune projekt käivitati kaks aastat tagasi ka Tartu Maksimarketis, kus kliendid võtsid teenuse hästi vastu ning elektriarve maksjatest tekkis kindel kasutajaskond. Praegu on Tartus elektrimaksete maksmine kassasüsteemide vahetuse tõttu peatatud, kuid Eesti Energia loodab peatselt uuesti Tartu inimestele poes maksmise teenust pakkuma hakata.

Helen Sabrak ütles, et edaspidi on plaanis teenust laiendada üle Eesti. Paralleelselt uue võimaluse juurutamisega Jõgevamaal käivad läbirääkimised Eestis mitmete kaupluste ja kauplusekettidega. Võimalik, et kunagi saavad elektriarvet poes maksta ka Põltsamaa inimesed.

Uue maksevõimaluse kohta oodatakse tagasisidet

“Kuigi kliendid on järjest rohkem hakanud kasutama elektroonilisi maksekanaleid, on siiski palju neid, kes on harjunud maksma sularahas või kellel ei ole võimalust internetti kasutada,” ütles Sabrak. Seetõttu tahetakse sularahas arveldamise võimalus teha kättesaadavaks võimalikult paljudele klientidele.

Kuigi teenust on Jõgeval ja Mustvees juba suvest saadik testitud ning kõik on olnud korras, oodatakse siiski Jõgeva piirkonna klientidelt tagasisidet. Helen Sabrak ütles, et kuna Jõgeva ja Mustvee on esimesed piirkonnad, kus teenust kasutada saab, on kohalike kasutajate arvamused ja ettepanekud väga olulised, et teenust ka mujale laiendada.

Klientide arvamusi oodatakse kohapeal poodides. Klient saab seal täita kupongi ja tagastab selle müüjale. Kõik küsimustele vastanud osalevad loosimise. Oma arvamusi ja ettepanekuid saab saata ka meiliaadressile teenindus@energia.ee.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus