Jõgeval esimene eruroturg

Olles elanud Jõgeval aastaid ja käinud tihti ka turul, olen näinud, et seal müüakse peale uute kaupade ka kasutatud asju (majapidamistarbed, tööriistad jne). Leidub müüjaid ja ostjaid mõlemale kaubarühmale.

On selge, et kui kellelgi midagi oma majapidamises vaja pole, võib teine osta selle asja endale just turult. Ostja leiab niiviisi kasutuskõlbliku asja, mida müüjal enam vaja pole. Kindlasti tunduvalt odavamalt kui kauplusest, ja selle üle on ostjal iseäranis hea meel. Nii võidavad nii ostja kui ka müüja.

Olen ka ise käinud mitu korda turul müümas vanaisa pärandatud tööriistu ja käsitöötarbeid. Alati on inimesi, kes on neid asju vajanud.

Kõik oli väga meeldiv kuni tänavu 29. märtsini, kui tuliJõgeva Majandusühistust müüja, kes ütles, et kasutatud asju ei tohi turul müüa. Seejärel lisas, et pakkige oma asjad ja lahkuge.

Teistes Eesti linnades, näiteks Tallinnas ja Tartus, aga ka Saksamaal ja Soomes tuleb inimene turule ja saab valida omale võimalikult odava kauba, olgu see siis uus või kasutatud.

Jõgeva on teistest linnadest selles suhtes ette jõudnud, et puudub kauplemise koht tavainimese jaoks.

Uue turu direktori ametisse määramine on kindlasti õige otsus. Kuid minu hinnangul tuleks linnavalitsusel linnapea juhtimisel, kes on tark, arukas ja otsustusvõimeline, kehtestada turul kauplemistungimused ning siis määrata isik, kes nende täitmist koordineerib ja järelevalvet teostab.

Peeter Kompus

blog comments powered by Disqus