Jõgeval ennetusaktsioon Helkuriga sõbraks

Neljapäeval õhtuhämaruses kogunes Jõgeva politseimajja üle 40 vabatahtliku, kes soovisid panustada liiklusturvalisusesse ja muuta oma kogukonna elanikud nähtavamaks.

Politseinikele olid appi helkureid jagama tulnud linlased, kodutütred, naiskodukaitsjad, noortekeskuse noored ja linnavalitsuse töötajad. Algatajate hulgas oli palju kooliõpilasi, kes ka noortekeskustes aktiivselt kaasa löövad. Vabatahtlikud liikusid rühmades mööda linna ning jagasid helkurita liiklejatele helkivaid elupäästjaid. Nad juhtisid inimeste tähelepanu sellele, et helkur on kõige lihtsam ja odavam vahend jalakäija nähtavamaks muutmisel. Enne kui inimene liiklusesse lasti, õpetati talle, et helkur tuleb kinnitada paremale poole põlve kõrgusele. See on just paras kõrgus, kuhu auto tuled langevad ning panevad helkuri helkima. Kel helkur küljes rippus, said kiita, sest nad on teistele heaks eeskujuks.

Kuigi iga aastaga mõistavad inimesed üha rohkem helkuri vajalikkust, jagub endiselt liiklejaid, kes on helkuri taskupõhja unustanud. Palju leidus ka jalakäijaid, kes üllatusega avastasid, et helkija on jäänud teise jaki külge. Nii mõnigi helkurita liikleja põhjendas, et tal pole helkurit vaja, kuna riietel on helkivad ribad. Kuid sellest ei piisa. Pesemine kahjustab riiete küljes olevaid helkureid ning need enam märgatavalt ei helgigi. Lasteaedade ja koolide juures oli rõõmustav näha, et lastel ja nende vanematel olid helkurid enamasti olemas. Lapsed on helkuri vajalikkusest teadlikud ning harivad ses osas oma vanemaidki.

Umbes poole tunniga jagati Jõgeval 200 helkurit. Helkurikõnd toimus Jõgeval kolmandat aastat järjest. Üksikud alles jäänud helkurid riputati Jõgeva linna jõulukuusele. Kõik, kel helkurit ei ole, saavad selle kuuse küljest võtta.

Helkuri jagamise aktsioon jõudis teistessegi Jõgevamaa piirkondadesse. Näiteks jagasid vabatahtlikud helkureid nii Siimustis, Jõgeva alevikus, Maarja-Magdaleenas, Palamusel, Tormas, Sadalas, Tabiveres, Põltsamaal, Puurmannis, Kuremaal kui ka Kasepääl.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus