Jõgeval avati Pae kaubanduskeskus

Jõgeval Aia ja Pae tänava nurgal avati üleeile Coop Jõgeva uus Pae kaubanduskeskus, kus tegutsevad Konsum ja E-Ehituskeskus. Eriti rõõmsad olid sündmuse üle nn KEKi elurajooni inimesed, kes said pärast kümnekuulist vaheaega tagasi oma kodupoe.


Vana Pae Konsum sulges mäletatavasti oma uksed möödunud aasta augusti alguses ning peatselt algas 1983. aastal valminud hoone lammutamine, ent paralleelselt sellega juba ka moodsa kaubanduskeskuse ülesehitamine. Kui lepingu järgi pidi uus hoone valmima tänavu juunis, siis tegelikult andis ehitaja, OÜ Astlanda Ehitus hoone tellijale üle juba 12. mail ning üleeile võidi pidulikult uksed avada.

“Vana poe mahalammutamine oli ainuõige otsus,” kinnitas nüüd juba mõnda aega Coop Jõgeva kaubamärgi all tegutseva Jõgeva majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur. “Uue keskuse rajamist ette valmistavad tegevused, nagu detailplaneeringu tingimuste väljatöötamine ja detailplaneeringu menetlemine, võtsid päris palju aega, aga kui need tehtud said, hakkasid asjad kiiresti liikuma. Nüüd on selle piirkonna rahva jaoks oluline ostukoht valmis. Praegu võime rahvale pakkuda 17 000 eri toodet ja sortiment laieneb vastavalt sellele, mida kliendid soovivad.”

Klientide jaoks teeb ostmise mugavaks see, et Konsum ja E-Ehituskeskus on mõlemad avatud kella kümneni õhtul ja kassasüsteem on neil ühine, nii et mõlemalt poolt võetud kauba eest saab maksta ühte kassasse. Toomas Vahuri sõnul tuleb kodus remondi tegijatel tihti ette, et kruvid, naelad või miski muu just õhtul hilja või nädalavahetusel otsa saavad. Nüüd ei pea tööd katki jätma, vaid võib tulla Pae keskusse ja puuduoleva soetada.

“Olen rõõmus iga kliendi üle, kes siia majja tuleb, aga loodan, et maarahvas uue keskuse pärast oma külapoode ei hülga, vaid endiselt ka neid külastab. Vastasel korral tuleb neid järk-järgult kinni panema hakata,” tõdes Toomas Vahur.

Kiirelt tehtud

“Kui tavaliselt öeldakse, et kaua tehtud, kaunikene, siis siin võib öelda, et kiirelt tehtud, aga ikka kaunikene,” ütles Pae keskuse avamisel Jõgeva linnapea Aare Olgo. “Linnapeana on mul hea meel, et arengud ei toimu ainult kesklinnas, vaid ka sellest pisut eemal. Siinsesse piirkonda kerkisid juba varem “Karikakra”  lasteaia uus hoone ning Kaitseliidu Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskus. Nüüd on siin siis ka uus kaubanduskeskus.”

Pae keskuse projekteerisid Andres Põime ja Lauri Vaimel OÜst AB Studio-3. Sama firma on projekteerinud Jõgeva majandusühistule juba päris mitu kauplusehoonet.

“Oleme Astlanda Ehituse tööga siinsel objektil väga rahul,” ütles arhitekt Andres Põime. “Nad on lati enda jaoks päris kõrgele ajanud. Meie koostöö Jõgeva majandusühistuga jätkub aga peatselt Suur tänav 11 hoonesse hotelli rajamisega: seegi projekt on meie koostatud.”

Pae keskuse rajanud OÜ Astlanda Ehitus juhatuse liige Kaupo Kolsar tõdes, et Jõgeva Majandusühistu näol oli tegemist hea tellijaga, kellega kujunes konstruktiivne koostöö.

“Kõige parem variant on see, kui võid ehituslepingu pärast selle allkirjastamist riiulisse unustada, sest kõik asjad toimivad, ilma et üks või teine pool peaks näpuga mõne lepingus seisva punkti peale osutama,” sõnas Kaupo Kolsar. “Pae keskusega just nii läks. Käisin siin kohapeal küll, aga mitte probleeme lahendamas, vaid oma uudishimu rahuldamas.”

OÜ Astlanda Ehitus projektijuhi Tarmo Tera sõnul polnud Pae keskuse hoonet keeruline planeeritust kuu aega varem valmis saada, sest koostöö tellija ja omanikujärelevalve teostajaga oli konstruktiivne, ilm soodne ning ehitusplatsil piisavalt ruumi toimetamiseks ja materjali ladustamiseks.

Telefon appi

Jõgeva Majandusühistu nõukogu esimees Heino Ilves tõdes, et kui Pae Konsumi asemele uue kaubanduskeskuse ehitamine päevakorrale tuli, oli ühistu liikmete hulgas tunda ka vastuseisu. Leiti, et vana Pae kauplus on ikka ilus maja ja vääriks säilitamist.

“Aga juba nurgakivi panekul oli tunda suhtumise muutumist: siis olid uue hoone mastaabid juba mingil määral näha. Jõgeva linna jaoks on selline kaubanduskeskus suur asi,” ütles Heino Ilves.

Kui uus Pae keskus üleeile kell 14 külastajatele uksed avas, võis riiulite vahel liikumas näha väga palju rõõmsaid inimesi.

“Meil on nii hea meel, et me oma poe uuenenud kujul tagasi saime: vanematel inimestel oli ikka raske kesklinnas toidu järel käia. Paljud meie head tuttavad müüjad on ka tagasi,” kiitsid kaks Milvit lähedal asuvast Liiva tänava kortermajast. Küsimusele, mis on esimene asi, mille nad uuest poest ostavad, vastasid nad, et vaatavad kõigepealt üle, mida huvitavat pakutakse, ja siis otsustavad.

Et uus kaubanduskeskus on tõesti suur, sellest andis tunnistust asjaolu, et mõned külastajad pidid müügisaalis silmist kaotatud pereliikme leidmiseks telefoni abi kasutama.

Lisaks Konsumile ja E-Ehituskeskusele, avas Pae keskuses üleeile uksed ka Ülikooli apteek. Nemad tegutsevad ühel rendipindadest. Lähiajal avavad rendipindadel uksed ka lillepood, pitsakiosk ja juuksuritöökoda. Lastega peredele on kindlasti meeldiv uudis see, et Pae keskusse on rajatud laste mängunurk.

Coop Jõgeva Pae kaubanduskeskus

* Keskuses tegutsevad Konsum, E-Ehituskeskus ja rendipinnal apteek; lähitulevikus saab keskusest osta ka pitsat ja lilli ning kasutada juuksuriteenust

* Vana Pae Konsumi lammutustööd ja uue kaubanduskeskuse ehitustööd tegi OÜ Astlanda Ehitus

* Uue hoone projekteeris AB Studio-3

* Keskuse ehitusalune pind on üle 3600 ruutmeetri ning kahe kaupluse sortimendis hakkab olema ligi 20 000 toodet

* Keskuses töötab 31 inimest

* Keskuse juures on parkimiskohad 70 autole

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus