Jõgeval avati nüüdisaegne kiirabikeskus

Reedel avas sihtasutus Tartu Kiirabi Jõgeva haigla hoones kunagise sünnitusosakonna ruumides nüüdisaegse kiirabibaasi, kus on ruumid kahele kiirabibrigaadile. Üks brigaadidest töötas seni Jõgeva haigla koosseisus, teine aga SA Tartu Kiirabi haldusalas ning rentis pinda korterelamus.

SA Tartu Kiirabi juhatuse esimees Ago Kõrgvee märkis, et selle meditsiiniasutuse kiirabibaasid töötavad nüüdisaegsetes tingimustes, mis loodi ka Jõgevale. “Jõgeval on kiirabikeskusel pinda 120 ruutmeetrit, siin paiknevad personali olmeruumid ja toad patsientidega tegelemiseks. Kahes Jõgeval tegutsevas kiirabibrigaadis töötab kokku kolmkümmend inimest. Korraga on neist valves kuus. Kiirabiautosid on Jõgeval praegu kaks, kuid võimalik, et lähitulevikus lisandub neile  kolmas,” ütles ta.

Kõrgvee kiitis Tartu Kiirabi asjalikku koostööd Jõgeva haigla ja selle juhataja Peep Põdderiga, mis võimaldas haiglahoonesse välja ehitada tänapäevase jaama. “Praegu, kus Tartu Kiirabi haldusalas on mõlemad Jõgeval asuvad brigaadid, on vastutuse tagamiseks ja koostöö kindlustamiseks märksa paremad tingimused,” kinnitas ta.  

Võib ka ise kohale tulla

Baasivanem Mari Leen Paabo sõnul on olemas ka tuba, milles saab patsiente läbi vaadata ja vajadusel protseduure teha, näiteks haavu õmmelda või manustada ravimeid tilkinfusiooni teel. “Ennekõike võtame siin vastu patsiendid, kes ise kiirabisse pöörduvad. Mõistlikum on küll oma murega minna Jõgeva haigla vastuvõtuosakonda, kuid meiegi ei saada ühtegi abivajajat tagasi, kui baasis kohal oleme,” lausus ta.

“Mahedad värvitoonid loovad uues asukohas positiivse töömeeleolu,”kiitsid uusi ruume kiirabimeedikud Ene Viitkin ja Inna Petrova.

“Proovisime ära ka kušetid, kuhu väljasõitude vaheajal öösiti pikali heita saame. Need on väga mugavad,” lisasid autojuhid-parameedikud Gunnar Sarv ja Kalevi Loide.

“Loodame, et uues olukorras, kus teenust osutab SA Tartu Kiirabi, jätkub jõgevamaalaste kvaliteetne ja operatiivne teenindamine. Ühtlasi aga soovin, et kiirabi vajavaid patsiente  võimalikult vähe oleks,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev. “Kohtasin neljapäeval üht Jõgeva linna elanikku, kes küsis ja kurtis, mis saab, kui Jõgevalt kiirabi ära kaob. Selgitasin siis, et patsiendi vaatevinklist ei tohiks midagi muutuda. Kõik jääb samale tasemele või läheb koguni paremaks,” lausus Jõgeva linnapea Aare Olgo.  

Ehitus algas novembris

Ehitusfirma Eviko alustas Jõgevale kiirabibaasi väljaehitamist möödunud aasta novembri keskpaigas. “Tööd laabusid plaanipäraselt või ka kiiremini. Ruumiprogramm täideti nõuetekohaselt,” lausus ehitusfirma projektijuht Ain Altsaar. Kiirabikeskuse projekti koostas arhitekt Rasmus Reinolt arhitektuuribüroost Lokomotiiv OÜ.

Jõgeval asuvatele Tartu Kiirabi brigaadidele soovis energiat ja vastupidavust tööks ka Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder.

“Hea, et haigla juurde kolis ka brigaad, kes enne korteris paiknes. Samas on kiirabireform alles alguses ja põhjalikumaid järeldusi saab teha umbes aasta pärast,” ütles ta.

“Kui kiirabi Jõgeva haigla koosseisus oli, turvasime mitmeid rahvarohkeid sündmusi, näiteks uisumaratone sponsorluse korras. Loodame, et sama traditsiooni jätkab ka Tartu Kiirabi,” lisas Põdder.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus