Jõgeval avati Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku jumalateenistuste saal

Neljapäeval avati Jõgeva kesklinnas Suurel tänaval paiknevas kunagises fotoateljees saal ja teisedki vajalikud ruumid jumalateenistuste ning teiste religioossete tseremooniate läbiviimiseks Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku liikmetele.

Ruumide avatseremoonia algas piduliku jumalateenistusega, mille viisid läbi Narva ja Peipsiääre piiskop ja Tallinna Metropoolia abipiiskop Lazar, Isa Ilja Mustveest ja mitmed teised vaimulikud.

Võimalus kodukandis jumalateenistustel käia

“Jõgeva on kaunis ja sõbralik linn, kus sai äsja teoks ajalooline sündmus. Õigeusu kiriku liikmed, kellest enamik on vanemaealised, said endale maja ja võivad nüüd kodukandis jumalateenistustel käia. Algul toimuvad need kaks või kolm korda kuus. Kui saame Jõgevale ametisse siin kohapeal töötava vaimuliku, siis sagedaminigi,” ütles piiskop Lazar.

Avamisel lausus tervitussõnu Jõgeva linnapea Aare Olgo, kes kinkis õigeusklikele küünla. Linnavalitsus tegi religioossele ühendusele ka rahalise kingituse. “Usk on osa vaimsusest ja kultuurist ja mida rohkem on Jõgeval erinevaid kogudusi, seda mitmekülgsem on ka Jõgeva kultuurielu. Kui õigeusklikud loovad oma kultuurikollektiivid, on need kindlasti linna sündmustele  esinema oodatud,” ütles Olgo.

Linnapea osavõttu sündmusest märkis oma sõnavõtus olulisena ka piiskop Lazar, kes linnavalitsusele ikooni kinkis.

“Tulin sündmusele kaasa elama. Meelolu on täna eriliselt rõõmus ja südamlik. Õigeusklikel on kindlasti hea meel, et avamist austas oma osavõtuga piiskop Lazar,” jagas muljeid  kultuuritöötaja Valetina Rohioja.

Jõgeval esimest korda

“Olen Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikus ristitud ja seepärast külastasin ka jumalateenistuste saali avamist. See toimus Jõgeval esimest korda ja on seetõttu ajalooline sündmus,” ütles Riigikogu liige Urbo Vaarmann. Tema arutas jumalateenistusele järgnenud kohtumisel ühiskonnaeluga seotud küsimusi piiskop Lazari ja teiste vaimulikega.

“Kutsusin vaimulikud Jõgeva maavanemana kokku veel enne Eesti taasiseseisvumist. Koguduste ettevõtmistele olen nüüdki kaasa elanud ja mul on hea meel, et tänu sidemetele piirkonna kinnisvaraomanikega, sain kaasa aidata ka õigeusu kirikule sobivate ruumide leidmisele Jõgeval,” ütles endine maavanem Priit Saksing.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus