Jõgeval avatakse täna staadion

Kauaoodatud ja vahepeal palju poleemikat tekitanud ehitis on lõpuks siiski nii kaugel, et see ka pidulikult avatuks kuulutada. Ehkki ehitajal, ASil Skanska EMV läks töödega lõpupoole väga kiireks ja ilmad pole samuti viimaseid töid just soosinud, ollakse avapidustusteks valmis ning loodetavasti pakuvad teivashüppe- ja kuulitõukevõistlused ka nauditavat vaatepilti ning põnevust. Jõgeva abilinnapea Kalmer Laini sõnul läheb aga veel ehk pisut üle nädala, et viimsedki triibud, jooned ja sildid paika saaksid. Seejärel on juba kõikidel soovijatel võimalus uuel staadionil sporti tegema hakata.

Kõigil lubatakse kuuli tõugata

Tänase tähtsa päeva puhul on Jõgevale oodata mitmeid tuntud inimesi ja ka spordi tulevikulootusi. Nõusoleku staadioni avatseremoonial osalemiseks on andnud Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann, Riigikogu aseesimees Maret Maripuu, sotsiaalminister Jaak Aab, Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, ekskultuuriminister Margus Allikmaa jt. Tulla on lubanud ka kaks noort tõusvat sporditähte ? kahekordne juunioride maailmameister Margus Hunt ja noorte kolmikhüppe maailmameister Kaire Leibak. Pisiperet tuleb lõbustama aga Balbino maskott Jeti.

Pärast teivashüppe- ja kuulitõukevõistluste lõppemist on ka kõikidel pealtvaatajatel võimalus anda oma panus staadioni avamisele ning saada kirja tulemus kuulitõukes, mis jäädvustatakse järgnevatele põlvkondadele. “Tulemus pole oluline, tähtis on hea tahe ja osalemine. Kuulegi on erineva kaaluga. Iga osaleja saab meene ning tema nimi läheb staadioni ajalukku,” selgitas abilinnapea Kalmer Lain.

Avapäeval veel kõiki staadioni väravaid lahti ei tehta. Sisse pääseda on võimalik vaid Jõgeva Gümnaasiumi poolsest otsast (endise lasketiiru juurest). Et jooksuradadel sellel päeval ei võistelda, saavad kõik soovijad seal vabalt kõndida. Murukate pole staadioni alal aga veel valmis, pinnas on pehme ja muru ei ole tärgata jõudnud, seepärast tuleks selle tallamist siiski vältida.

Sügise jooksul peaks staadioni Piiri tänava poolses otsas lõplikult valmis saama ka parkla.

Üks olulisemaid investeeringuid

Staadioni valmimist võiks pidada Jõgeva linna elus kahtlemata üheks viimaste aegade suuremaks investeeringuks. Kui esikohale seada eluliselt tähtis puhastusseadmete valmimine, siis staadion on kohe sellest järgmine. Nii nagu pole lausa silmaga nähtav puhastusseadmete puhul tulemus, pole praegu vahest käega katsutav ja mõõdetav ka kõik see, mida sportimistingimuste loomine endas tegelikult kannab. Edaspidi on sellel normaalsuurusega kergejõustikustaadionil võimalik sportida kõikidel, kellel vähegi soovi, kas siis tervisesporti harrastades või tipptasemel. Hommikupoolikuti on staadion kahe kooli kehalise kasvatuse tundide päralt, kella 15 – 20 treeningurühmade ja linnarahva kasutada. Loodetavasti kasutavad linnaelanikud tasuta sportimisvõimalusi agaralt ja ehk aitab see ka mõnegi noore pahedest eemal hoida.

Juba järgmise nädala linnavolikogu istungil on päevakorras sihtasutuse Jõgeva Sport loomine. See koondaks ühte kogu linna spordielu ja spordiobjektid, sealhulgas ka staadioni. Nii on võimalik linna spordielu igas mõttes kiiremini ja paremini arendama hakata.

Staadioni ehitus läks maksma 16,7 miljonit krooni. Et aga see uhke rajatis oleks tulevikus ka täiskomplektne ja võimaldaks igal tasemel sporti teha ning mistahes võistlusi pidada, taotleb linn veel rahvusvahelisest projektist 4,7 miljonit krooni lisaks. Siis saaks valmis ehitatud nii staadionimaja, tribüün kui ka soetatud nõuetekohane inventar. Asukoht kahe kooli vahel ja pargi juures on igati sobiv nii looduslikult kui ka tuleviku mõttes lootusrikas. Pealegi annab koos läheduses asuvate korv- ja võrkpalliväljakute, rularambi ning talvel suusaradade ja liuvälja baasil välja kujundada ka tõelise spordikeskuse.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus