Jõgeval austati eakaid

Eile olid ülemaailmse eakate päeva puhul Jõgeva Kultuurikeskuses koos maakonna eakad ja teenekad inimesed.

Üle maakonna oli kokku tulnud rohkem kui nelisada memme-taati. Esmalt jagati kõigile suppi. “Sellele mõttele tulime koos maavanem Aivar Kokaga. Organism ju vajab sooja suppi, see loob kindlama tunde ja teeb päeva toredamaks,” rääkis riigikogu liige Marika Tuus. Temal ja Mai Treialil oligi seekord leemekulbi liigutaja ja toidujagaja lisaroll. “Ülemaailmne eakate päev ongi ellu kutsutud selleks, et öelda maailmale: eakate  elukogemus on väga tähtis, seda peab hindama ja austama. Paraku see aga kõikjal nii ei ole…” möönis riigikogulane.

 

Neljas koosviibimine 

Jõgevamaal oli eakate päeva puhul suurem koosolemine neljandat korda. Seekord tervitas ja tunnustas auväärses eas inimesi maavanem Aivar Kokk (tema poolt oli ka traditsiooniline omavalmistatud tort), Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse esimees Heino Ilves, Riigikogu liikmed Mai Treial ja Marika Tuus. SA Jõgeva Haigla peaarst Peep Põdder rääkis traumade ennetamisest, muusikalist meelelahutust pakkusid Kuremaa seenioride segaansambel ja solist Erika Monikainen ning Põltsamaa pensionäride ühendus “Kuldne iga”. Üllatusesinejana lõi laulu lahti Toivo Nikopensius.

 

Memm ja Taat jäid valimata

Jõgevamaa Memm ja Taat jäid eilsel üritusel siiski valimata  — tänavu lihtsalt polnud kedagi, kes soovinuks konkursil osaleda. Tunamullu tunnustati Jõgevamaa Memmeks Eha Veskimets Pala vallast ja Taadiks Valter Jaanus Mustvee linnast. Mullu eelistasid taadid mitte esineda, Memme-tiitli pälvisid Laine Kondas Põltsamaalt ja Ilve Miller Põltsamaa vallast Rõstla külast.

Riigikogulased Mai Treial ja Marika Tuus panid põlled ette ja pakkusid perenaistena peokülalistele maitsvat suppi. FOTO: ARDI KIVIMETS 

blog comments powered by Disqus