Jõgeval alustas üle pika aja taas beebikool

Oma neljanda tegutsemisaasta alguses asutas tantsukool Cestants Jõgevale beebikooli. See tähendab, et 40 lapsega alustanud ja praeguseks 186 õpilasega tantsukoolile lisandus juurde kolm beebirühma.


„Nõudlus oli olemas, juba ammu on küsitud, et millal te beebid ka kooli võtate, sest kõik ülejäänud vanuserühmad kuni täiskasvanuteni on juba olemas,“ rääkis Marianne Allingu, kes juhendab tantsukoolis lapsi juba teist aastat.

Tantsukool rendib sellest sügisest ruume Selveri maja teisel korrusel. „Kolm aastat tegutsesime Virtuses. Vabade aegadega läks seal juba väga keeruliseks,“ ütles Marianne, kelle hoole all on ka beebigrupid. „Oma pesas oled oma aja peremees ja tead ise, millal midagi teed.“ Kool on kogu aeg kasvanud. Kooli juhi Kristel Saare ja Triin Lõhmuse ühe grupiga alustanud kool on praeguseks 14 lasterühma ja üheksa õpetajaga asutus.

Jõgeval on titade võimlemisringe varemgi korraldatud. Ka Marianne on saanud oma lastega võimlemas käia ning tõdes, et suhted on sellest ajast säilinud nii koos käinud emade kui ka laste vahel.

„Oleme mõlemad Kristeliga läbinud beebivõimlemise koolituse. Tema mullu lihtsalt huvist asja vastu ja mina tänavu, sest üksinda on niisugust ringi natuke keeruline vedada.“

Nõudlust kinnitab seegi, et kui ühel neljapäeval sai välja kuulutatud beebiringid, siis reedel olid kohad juba täis. Praeguseks käivad koos kolm gruppi ‒ beebid, roomajad ja kõndijad. Sest nii väikeste puhul ei mängi vanusenumber suurt rolli, vaid pigem see, mida laps juba oskab. Algul kavandati ühte gruppi kuus last, väljajääjaid oli väga palju ja nii kujunes rühma suuruseks lõpuks 10 last. Rohkem ikkagi ei mahu. Kolme beebiringi juhendavad Kristel Saar ja Marianne Allingu.

Beebidega on rohkem võimlemist, samal ajal teevad trenni ka emad. „Kui emad saavad kodunt välja, on ju mõistlik nende tervise peale ka mõelda,“ ütles Marianne, kelle meeldib tegevusi omavahel sobitada.

„Ma panen võimlemise juurde natuke rütmikat, me laulame, tegeleme emadega ja lastega. Teeme võib-olla trikke ka, aga mitte enne, kui emad ja lapsed on ise selleks valmis – turvalisus ikka ennekõike,“ rääkis ta. Kuigi ettevalmistuskursus, kus ta käis, põhines suuresti Vello Vaheri metoodikal.

Suurematele on grupp välja kuulutatud mängugrupina. Ka seal käivad pisikesed koos emadega. See praktika ei ole Cestantsus iseenesest võõras. Enne beebikooli oli väiksemate tantsuseltskond, 2-3aastased, samuti käinud trennis koos emadega. Poole aasta pealt olid nad niikaugel, et emad võis vahepeal koju saata, sest lapsed said juba ise hakkama. Seda mängugrupiga muidugi ei tehta.

Kokku tulnud emad hindavad väga võimalust koduseinte vahelt välja saada ja koos lapsega mõlemale kasulikult aega veeta.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus