Jõgeval algavad homme Alo Mattiiseni muusikapäevad

Jõgeva võõrustab selle nädala lõpus taas noori muusikahuvilisi: 9. ja 10. märtsil saab siin Alo Mattiiseni muusikapäevade raames teoks XXII üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss, millel osaleb 52 ansamblit enam kui neljasaja lauljaga.

Kui 21 aastat oli vokaalansamblite konkursile koduks Jõgeva põhikooli (varem Jõgeva gümnaasiumi) õppehoone Rohu tänavas, siis tänavu toimuvad konkursikontserdid esimest korda Jõgeva kultuurikeskuses, sest Rohu tänava koolimajast on seoses rekonstrueerimistöödega säilinud vaid mõtteline osa. Muusikapäevaliste majutus- ja toitlustuspaigaks saab Jõgeva põhikooli Piiri tänava hoone.

Konkurss avatakse pidulikult reedel kell 13. Neljanda-viienda ja kuuenda-seitsmenda klassi vanuserühma ansamblid astuvad üles samal päeval (kontserdid algavad kell 13.30 ja kell 17), kaheksanda-üheksanda klassi ja gümnaasiumiastme ansambleid saab kuulata laupäeval kell 11 ja kell 14 algavatel kontsertidel. Kui mitmel varasemal aastal on konkursil kaasa löönud ka kuni 26-aastaste ansambleid, siis sel aastal pole neid esinema oodata. Konkursi paremad kuulutatakse välja laupäeval kell 18 aset leidval pidulikul lõpetamisel.

Kaasa saab elada ka omadele

Jõgeva publikul on seekord võimalik ka omadele kaasa elada: gümnaasiumiastme vanuserühmas võistleb Jõgevamaa gümnaasiumi segaansambel. Seda juhendab muusikaõpetaja Maret Oja, kelle eestvedamisel muusikapäevi ja vokaalansamblite konkurssi üle kahekümne aasta korraldatud on.

“Ansambel on tegutsenud vaid paar kuud, ent otsustasin nad ikka konkursile kirja panna: las saavad esimesed “tuleristsed” kätte,” ütles Maret Oja.

Konkursil osalevaid ansambleid hindab tuntud muusika- ja teatriinimestest koosnev žürii ehk Suur Kõrv. Selles on lubanud kaasa lüüa riigikogu liige ja koorijuht Laine Randjärv, dirigendid Peeter Perens, Hirvo Surva ja Valter Soosalu, helilooja Priit Pajusaar, laulja Bert Pringi ning näitlejad Peeter Oja ja Andrus Vaarik.

Muusikapäevade ajal on võimalik nautida ka kahe varasematel muusikapäevadel “ilma teinud” ansambli esinemist: reede õhtul kell 20 annab kontserdi esimese, 1997. aastal toimunud koolinoorte vokaalansamblite konkursi peapreemia võitja, ansambel Noorkuu (21 aastat tagasi kandis see nime Rumal Noorkuu), laupäeval kell 17 astub aga üles aastatel 2015-2017 peapreemia koju viinud neidudeansambel Gram of Fun.

Neljandat võitu ei saa üritada

Seda, et üks ansambel kolm aastat järjest peapreemia võidab, pole sellel konkursil varem juhtunud. Neljandat võitu ei saa Põlva ja Räpina muusikakooli kasvandikest koosnev koosseis enam üritada, sest kolm selle liiget on nüüdseks gümnaasiumi lõpetanud.

Vokaalansamblite konkursile tõmmatakse laupäeval küll joon alla, ent see ei tähenda veel Alo muusikapäevade lõppemist. Need jätkuvad teisipäeval, 13. märtsil algava muusikanädalaga, mille raames toimuvad huvitavad ja harivad kontserdid Jõgeva põhikoolis ja Jõgevamaa gümnaasiumis. Muusikanädala esimese päeva külaliseks on laulev näitleja Sepo Seeman, teisel päeval saab kuulata Estonian Dixieland Bandi esituses aegumatut klassikat ja lummavat džässi, kolmandal päeval toovad muusikalist külakosti puhkpilliansambel Brassical, laulev näitleja Piret Krumm ja kitarrist Peter Põder ning neljandasse päeva lisavad värve Tõnu (Tõun) Timm ja tema havai kitarrid. Muusikanädala täpsem kava on ära toodud täna ilmunud Jõgeva Valla Teatajas.

Muusikapäevi, mis on pühendatud Jõgevalt pärit isamaalaulikule Alo Mattiisenile ja millel on aastate jooksul üles astunud paljud praegused eesti muusika olulised tegijad, korraldab MTÜ Tähetund koostöös Jõgeva kultuurikeskuse ja Jõgeva põhikooliga. Vokaalansamblite konkursi ja muusikanädala kontserdid on vaba sissepääsuga ning neile on oodatud kõik muusikahuvilised.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus