Jõgeval algavad Betti Alverile pühendatud luulepäevad

Juba homme algavad Jõgeval viieteistkümnendad Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tuulelapsed“. Sündmus toob kokku umbes 350 luulehuvilist põhikooliõpilast kogu Eestist ning kahe päeva jooksul mängitavad lavastused põhinevad Ira Lemberi, Maimu Linnamägi ja Olivia Saare luuletekstidel.


Luulepäevad avatakse pidulikult reedel kell 12 kultuurikeskuses. Kahe päeva jooksul vaadatakse ära 23 lavastust. Neid hindavasse nõukotta kuuluvad Leelo Tungal, Kristiina Oomer, Margot Visnap, Toomas Lõhmuste, Andrus Vaarik, Märt Treier, Martin Algus, Viljar Pohhomov, Alo Kõrve ja Priit Põdra. Mõlema päeva etenduste järel annavad nad truppide juhendajatele tagasisidet.
„Tuulelapsed“ on teise Betti Alverile pühendatud luulesündmuse, novembris aset leidva „Tähetunni“ n-ö noorem vend. Kui „Tähetunnil“ osalesid algselt vaid gümnaasiumiealiste ja „Tuulelastel“ põhikooliealiste trupid, siis mullu tehti väike uuendus: „Tähetunnile“ kutsuti ka 7.–9. klassis õppivaid luulesõpru.
„Tähetunnile“ tuli tegelikult ainult viis-kuus põhikoolitruppi ja nii mõnelgi neist jätkub jaksu ka „Tuulelastel” osaleda,” ütles Betti Alveri luulepäevade eestvedaja, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur. Sellel, et käsitletavateks autoriteks valiti Ira Lember, Maimu Linnamägi ja Olivia Saar, oli tema sõnul väike tagamõte. „Viimasel paaril aastal olen autorite valiku arutanud läbi Leelo Tunglaga. Ühiselt leidsime, et Lemberi, Linnamägi ja Saare looming on piisavalt rikkalik ning kõigilt on võtta eri vanuseastmes õpilastele sobivaid tekste. Samas ei pruugi nooremad lapsed ega nooremad juhendajadki teada, et ka sellised väärt autorid on eesti luulesse oma panuse andnud. „Tuulelastel“ saame nad taas rohkem pildile tuua,“ sõnas Lianne Saage-Vahur.
Luulepäevade ajal saab kultuurikeskuses vaadata fotonäitust, mis heidab tagasipilgu mullustele, XIV luulepäevadele „Tuulelapsed“. Näitus kannab pealkirja „Sumisevad kärjekannud, podisevad pudrupajad ja muud tahedad luuleampsud“, autoriteks on Riina Mägi ja Anatoli Makarevitš.
Luulepäevi korraldavad MTÜ Tähetund, kooliteater Liblikapüüdja ja Jõgeva põhikool.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus