Jõgeval algavad Alo Mattiiseni muusikapäevad

Jõgevale kogunevad homme, 6. märtsil noored muusikahuvilised kogu Eestist: kahe päeva jooksul peetakse siin Alo Mattiiseni muusikapäevade raames XXIV üleriigilist koolinoorte ja IX üleriigilist noorte vokaalansamblite konkurssi.


Võistlustulle astub 48 ansamblit, milles teeb kaasa ühtekokku 348 lauljat ning mida juhendab 27 muusikaõpetajat. Ansambleid hinnatakse viies vanuserühmas.
Muusikapäevad avatakse 6. märtsil kell 13 Jõgeva kultuurikeskuses.
Samal päeval astuvad seal üles 4.–5. klassi ja 6.–7. klassi ansamblid, järgmisel päeval 8.–9. klassi, gümnaasiumiastme ja kuni 26 aastaste noorte ansamblid. Nende etteasteid hindab žürii ehk Suur Kõrv, millesse kuuluvad vokaalgrupi MIRT laulja Merit Hirvoja-Tamm, Rapla laulustuudio juht ja õpetaja Thea Paluoja, kunagine Rapla laulustuudio ansamblite laulja Triin Saarela, koorijuhid Laine Randjärv, Mai Simson ja Hirvo Surva, helilooja Priit Pajusaar, näitleja Peeter Oja ning Viljandi muusikakooli direktor Tonio Tamra.
Paremad ansamblid kuulutatakse välja 7. märtsil kell 17.
Peale võistluskontsertide on konkursi ajal võimalik osa saada veel kahest kontserdist. Reede õhtul kell 20 astub kultuurikeskuses üles Pärnus tegutsev kuueliikmeline vokaalgrupp MIRT, mis esitab folkmuusikast inspireeritud originaalloomingut. Muusikapäevade kontserdid on vaba sissepääsuga ja neile on oodatud kõik muusikahuvilised.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus