Jõgeval algas täismõõtmelise staadioni ehitus

Jõgevale staadioni ehitamist on peetud vajalikuks linna arengukavas. Ehitustööde ettevalmistamisega alustas eelmine linnavalitsus eesotsas linnapea Viktor Svjatõsevi ja abilinnapea Aare Olgoga. Praegune linnavalitsus ja linnavolikogu uus koalitsioon on otsustanud staadioni rajamisega edasi tegelda.

Täismõõtmetega staadioni projekti koostasid firmad Eesti Projekt ja Keskkonnaprojekt. Skanska EMV alustas staadioni ehitamisega juuni teisel poolel. “Praegu tehakse kaevetöid staadioniradade ehitamiseks,” lausus abilinnapea Ago Rillo.

Otsitakse odavamaid lahendusi

Tema sõnul ehitatakse Jõgevale kuue rajaga staadion, mille juurde kuuluvad heite- ja tõukesektor, kaugushüppekastid ja takistusjooksu rada. Koos staadioniga valmib täismõõtmetega jalgpalliväljak. Kavas on ehitada tribüünid, mis mahutaksid 300-400 pealtvaatajat.

Linnapea Heldur Lääne ütles, et linna arengukavas on staadioni ehitamiseks plaanitud 12 miljonit krooni. Kogu kompleks osutub aga märksa kulukamaks. Kuni 2006. aastani tehtavate tööde, mis hõlmavad jalgpalliväljaku paigaldamist ja rajakatte valmimist, maksumuseks on 16, 8 miljonit krooni.

“Täismõõtmetega staadion on kulukas ehitusobjekt, mille valmissaamiseks on linn endale võtnud märkimisväärseid rahalisi kohustusi. Eeltoodut arvestades on vaja otsida ka kaasrahastajaid ning püüda leida odavamaid lahendusi staadioni rajamiseks ja kasutamiseks,? lausus linnapea.

Vähemalt üks tippvõistlus aastas

Linnapea hinnangul tuleks hakata varakult mõtlema sellele, et staadion leiaks piisavalt kasutamist nii Jõgevamaa kui ka kogu Eesti sportlaste poolt. Üle-eestiliste võistluste korraldamine Jõgeval kujuneb tõsiseks ja järjepidevust nõudvaks tööks. Näiteks on esinduslikke kergejõustikuvõistlusi võimalik läbi viia ka Tallinnas, Rakveres, Türil ja Tartus.

“On suur edusamm, kui Jõgeva suudab “välja kaubelda ? vähemalt ühe sellise võistluse aastas,” nentis linnapea.

Heldur Lääne märkis, et juba praegu on õige aeg mõelda sellele, kuidas hakata staadioni haldama. “Spordirajatistele ettevõtlike juhtide leidmine on küllaltki vaevarikas. Kuuldavasti on Põltsamaa uuele spordihoonele juhataja leidmine üsnagi raskeks osutunud.”

Rahvaliitlane Heldur Lääne ja isamaaliitlane Ago Rillo avaldasid arvamust, et staadioni ehitamine on sedavõrd vastutusrikas ja kulukas ettevõtmine, et selle puhul peaksid koonduma ühe mütsi alla nii linnavolikogu koalitsiooni kui ka opositsiooni kuuluvad erakonnad. Mõistagi on oodatud head mõtted kõigilt spordiinimestelt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus