Jõgevajõul tutvustab teiste maade jõulukultuuri

Veel viimaseid nädalaid on huvilistel võimalik külastada Jõgeva kultuurikeskuses Jõgeva jõuluvana kodu ning päkapikumaad, kus tänavu on peateemaks teiste maade jõulukommete tutvustamine.

Erinevalt möödunud aastatest, pole päkapikumaa seekord terves majas, vaid see asub kultuurikeskuse teisel korrusel. Jõulumemme rolli täitev kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter kinnitas, et vaatamata sellele pole päkapikumaa vähem atraktiivne, pigem vastupidi. “Kui varasematel aastatel, mil terve maja oli päkapikumaana töös, kulus ühel rühmal selle läbimiseks tund aega, siis tänavune jõuluprogramm kestab  poolteist tundi,” rääkis Jõulumemm.  

Salakäigus näeb teiste riikide jõulutraditsioone

Nagu möödunud jõulukuul, näeb kultuurikeskus tänavugi eriline välja, seda tänu Marika Järveti kunstnikusilmale ja  heale kujundamisoskusele. Valgustuse ja kangaste abil on loodud maagiline pühademeeleolu. See veenab külastajaid, et tegemist on tõesti jõuluvana koduga.

Tänavuse päkapikumaa peateemaks on teiste maade jõulutraditsioonide tutvustamine.

Jõuluvana elutoas on uuendusliku elemendina olemas ka vanas stiilis grammofon, mille kinkis  legendi järgi Jõgevajõulule Hiina jõuluvana. Lisaks Jõgevajõulu elutoale saab sel korral külastada ka teisi tema eluruume —  kirjatuba, söögituba ja ka salakäiku.

Just nimelt salakäigus tutvustataksegi külalistele võõraste maade jõulukombeid ning samas ei unustata ära ka meie endi jõulutraditsioone. Näiteks on salakäigus kõrvuti Jeesuslapse häll, mida kasutatakse jõuludekoratsioonides paljudes välisriikides, ja näärisokk, mis kuulub meie pühadekombestiku juurde. Võrdluseks on näha Eesti, Kanada ning näiteks ja Brasiilia jõulupuud. 

Jõuluvana ootab külalisi ka jõululaupäeval

Alates detsembri algusest on Jõgeva jõuluvanal külalisi käinud kõikjalt Eestist ning ka välismaalt. Jõgeva jõuluvana päkapikumaa avas Riia grupp ning tulemas on veel ka grupp külastajaid Peterburist. Samas pole Jõgevajõulu külastajategraafik  veel pilgeni täis. Kui jõuluvana juurde tahetakse tulla ka pühade ajal, siis ootab ta meeleldi, kuid selleks on tarvis eelnevalt aeg kokku leppida.

Jõululaupäeval võtab Jõgeva jõuluvana külalisi vastu kella 10.00-14.00 ning teisel jõulupühal, 26. detsembril 11.00-15.00. Samas kinnitas Airi Rütter, et kui huvilisi on rohkem, siis nad saavad jõuluvana kontori vastuvõtuaega ka muuta.

Jõuluvana külalised saavad end koos temaga pildistada lasta ja maitsta magustoitu nimega “Külmalinna lumepall”. Õigete jõulude juurde kuulub loomulikult ka laulmine, seda tehakse koos jõuluvanaga.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus