Jõgevahe Pere pidas 30. sünnipäeva

Pidu algas seltsi kokkukutsuja ja kauaaegse juhi Airi Rütteri bareljeefi avamisega Jõgeva kultuurikeskuse seinal. See tantsiti avatuks Airi lemmiktantsu „Viire takka“ saatel.


Enne seda said sõna Jõgeva vallavanem Aare Olgo,  bareljeefi idee autor Mai Treial, Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja Jõgeva naistetantsupidude lavastaja Ülo Luht. Musitseeris rahvamuusikaansambel Tuustar.

Bareljeefi avamisele järgnes juubilari kontsert. Esinesid  naisrühmad, neiduderühmad, memmede- ja vanaemaderühmad. Peokava vahele mahtus väike ülevaade Jõgevahe Pere möödunud aastate saavutustest ja lubadus, et kolmas naiste tantsupidu tuleb aastal 2019.

Folkloorseltsi Jõgevahe Pere esimene ülesastumine oli 17. veebruaril 1988 Jõgeva kultuurikeskuses. Toimus talutareõhtu koos ansambliga Kukerpillid. Hea kaasesineja valik tõi kohale palju rahvast.

Üsna pea järgnesid teised ettevõtmised, samal aastal toimus ka esimene Vaiga Jaskar. Juba järgmisel aastal osaleti esimest korda folkloorifestivalil Baltica ning asuti koos metsaseltsiga taastama Kassinurme hiit ja peopaika. Hakati korraldama jaanitulesid Koidu ja Hämariku kohtumisega.

  1. aastal korraldati esimene vabariiklik laste folklooripidu. 1991. aastaks oli Kassinurme hiis korda tehtud ja toimus II Vaiga Jaskar. 1993. aastal toimus esimene Jõgevamaa rahvatantsupidu ja selleks ajaks pandi kokku esimene Jõgevahe Pere naisrühm.

On osaletud kõikidel tantsupidudel ‒ nii maakonnapidudel kui suurtel tantsupidudel. On käidud arvukatel välisreisidel, nii folkloorifestivalidel kui Jõgeva sõpruspiirkondades.

Aastal 1999. asutati rahvamuusikaansambel Tempora Mores ja samast ajast on Jõgevahe Pere tantsurühmad osalenud võistutantsimistel. Osaletud on Kalevi võimlemispidudel ja simmanitel nii Jõgevamaal kui mujal. 2004. aastal, kui Airi Rütter korraldas Estosimmanit Riias, olid kõik Jõgevahe Pere tantsurühmad kaasa löömas.

Kümme aastat tagasi oli Jõgevahe Pere Eesti naisrühmade ümarlaua kokkukutsujate hulgas, toimuma hakkasid naisrühmade uute tantsude konkursid.

  1. aastal oli Jõgevahe Pere oma juhi Airi Rütteri selja taga, korraldades I Eesti Naiste Tantsupidu. Ja 2016. aastal toimus juba II naistepidu.

Etteaste järel  võttis juubilar vastu õnnitlusi. Pakuti putru ja torti. Pidu jätkus sõprade muusikalis-tantsuliste ülesastumistega.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus