Jõgeva viadukti ringristmikelt kaob üks sõidurada

Käesoleval aastal rekonstrueeritakse Jõgeva-Mustvee maantee esimesed viis kilomeetrit ning selle käigus muudetakse Jõgeva viadukti  otstes asuvad ringteed üherealisteks.


Juba maikuus alustatakse Jõgeva-Mustvee maantee esimeste kilomeetrite rekonstrueerimistöödega. Antud teelõigul on mitmes kohas teekate lagunenud, esineb pikirööpaid ning kohati on teekatte alune täide ära vajunud.

Töö käigus ehitatakse ümber ka raudteed ületava viadukti otstes olevad ringristmikud. Senise kahe sõiduraja asemel on mõlemal ristmikul edaspidi üks sõidurada. “Selle tõttu muutub ristmik veidi kitsamaks ning seda läbides on sõidukite kiirus väiksem ning seal on liiklemine ohutum,” märkis maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal. 

Remont motoparaadi ei sega

Tööd Jõgeva-Mustvee maanteel kestavad oktoobrikuuni, kuid teed selle tõttu liikluseks kordagi ei suleta. “Mõistame, et raudtee jagab Jõgeva linna pooleks ning linnas pole mujalt võimalik autoga üle raudtee sõita, seega planeerime ehitustööd nii, et teed pole liikluseks sulgeda tarvis,” lisas Taal.

Veel kinnitas ta, et igal juhul püütakse teetööde juures arvestada ka kohaliku elu ja sündmustega. Teadupärast läbib nimetatud teelõiku juuli viimasel nädalavahetusel Jõgevatrefi motoparaad ning Janar Taal kinnitas, et tee-ehituse käigus sellega kindlasti ka arvestatakse ning sel ajal tehakse remonditöödes paus, et motokolonn saaks teelõigu võimalikult ohutult läbida. Ka lubas Taal, et selleks ajaks püütakse remondiga jõuda niikaugele, et tee oleks normaalselt läbitav ning sõidukite rataste alt ei keerleks üles ebameeldivalt palju tolmu. 

Teeületuskoht Aia tänava lõppu

Lisaks Mustvee maantee remondile ning ringteede ümberehitusele, viiakse Jõgeva lähistel samal ajal läbi veel kaks olulist teeremonti. Nimelt ehitatakse Jõgeva alevikku ja Jõgeva linna ühendav 130 meetri pikkune kergliiklustee lõik.

Ühe olulise objektina valmib tänavu veel jalakäijate teeületuskoht Jõgeva linna läbivale Piibe maanteele. Hiljemalt oktoobris saavad jalakäijad Aia tänava lõpus senisest turvalisemalt Piibe maanteed ületada. “Tegemist on ületuskohaga, kus tee keskele rajatakse ohutussaar. Sebrat sinna maha ei märgita,” ütles Janar Taal.

PILDIALLKIRI: Praegu on Jõgeva viadukti mõlemas otsas paiknevatel ringteedel kaks sõidurada ning seetõttu on võimalik läbida ringristmikku üsna suure kiirusega. Et kiirus oleks väiksem ja seega ka liigelda ohutum, otsustas maanteeamet tee rekonstrueerimise käigus jätta ringristmikele vaid ühe sõiduraja.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus